Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen módszerrel tudom...

Milyen módszerrel tudom lecsiszolni a festéket a fáról?

Figyelt kérdés

egy régebbi ajtóról kellene lecsiszolni, nem mai darab és elég sok réteg festék fel került rá az évek során ami az idő elteltével csúnya lett (szakmabeliek el tudják képzelni) és ezt szeretném teljesen eltávolítani akár csiszolás vagy más technikával.


Tehát mivel tudnám lecsiszolni? nem vagyok sajnos szakmabeli ezért kérnék tanácsot.

Amit eddig néztem:


- kromofággal próbáltam de sajnos csak rétegenként hozza le tehát ez nem jó


- keresgéltem neten flexhez drótkorongot [link]


ezt még nem próbáltam mi a vélemény ? ezzel sikerülne az eltávolítás?


válaszokat előre is köszönöm.



2017. máj. 11. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

régi nagy polgári ajtó vagy 2 cm festék réteggel..

obiba vettem kb 5000-ért egy hőlégfúvót amivel 2 délután alatt leszedtem (nem szerettem volna ha a kezembe ég el az a gagyi gép,így egyik nap az egyik oldal a másik nap a másik és közbe pihentettem a gépet)

2017. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy első is írja! Hőlégfúvó és rasketta!

A csiszoló papír eltömődik, a drótkorong meg a fát is viszi!

2017. máj. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


kicsit utána néztem a hőlégfúvónak és valóban jó dolog több mint valószínű hogy akkor veszek egyet úgy lesz ahogy leírtátok.

2017. máj. 11. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Az időt mindenképpen rá kell szánni, mert lassan megy. Türelmesnek kell lenni a kromofággal. De jó a viszonylag tömény trisó oldat is, amit rá kell vinni a régi festékrétegre és 20-30 perc után spatulával letolható, lekaparható. Utána az alatta maradt rétegen meg kell ismételni. Gumikesztyűt kell használni és megfelelő védőruházatot a lúg ellen, a felkenéshez használt ecsetet lúgmentesre ki kell mosni, mert sertéket is megtámadja. Hasonló hatás érhető el oltott mész felkenésével is.
2017. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

a hőlégfúvósok miért lettek lepontozva?

csak érdekelne, hogy ki az aki tud jobbat, ha már komment nélkül pirosat nyom :)

2017. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Hőlégfúvó szépen lekapja. Ahogy melegszik, megpuhul a festék és egyszerűen letolod róla.
2017. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) megrendeltem még pénteken a hőlégfúvót holnap érkezik és akkor neki is állok
2017. máj. 14. 21:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Na milyen?
2017. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tökéletes a végeredmény sikerült szépen leszednem a festéket egészen a fáig és viszonylag gyorsan is haladt :)
2017. máj. 21. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!