Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi festék. Haszálható?

Régi festék. Haszálható?

Figyelt kérdés

Ha befőttes üvegben raktunk el valamennyi falfestéket javításhoz akkor az kb 3 év után még vajon használható? Látszólag semmi baja. Nyilván csinálnék próbát valami félreeső helyen. Kevertettük és még egyszer pont ezt a színt nyilván nem keverik ki. Vagy csak bajt csinálok vele és felejtős?


A pontos márkát sajnos nem tudom, de valami alap mosható festék színezve.



2017. máj. 24. 05:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használhatod. Diszperziós festék amikor tönkremegy, vagy beszárad, vagy megromlik (elszíneződik, bebüdösödik). Akkor szokott megromlani, ha már vízzel behígított festéket raknak el. Én 8-10 éves festéket is felhasználtam, és semmi baj nem lett. Arra törekedj, hogy csak annyi festéket hígíts be amennyit elhasználsz,a többit meg légmentesen záródó edényben tárold.
2017. máj. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha egyszer megfagyott utána ki lehet dobni.
2017. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megfagyni nem fagyott meg. Akkor elméletileg használható. Köszönöm a válaszokat.
2017. máj. 24. 14:55
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
Csinálj kis pötty próbát, mert ha beszáradt kicsit is akkor sűrűbb és sötétebb tónus. Ha vinnél mintát bekeverik.
2017. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 1-es írta. Évekig használható.
2017. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!