Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy átlagos, udvaron található...

Egy átlagos, udvaron található, ásott gyűrűs kút felújítása mekkora költséggel jár körülbelül?

Figyelt kérdés

Érdemes ezzel foglalkozni?

Talajszintig meg van hányva, azt nem lehet tudni mivel.



2017. máj. 29. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

De jó, értelmes kérdés. "meghányva".

Na ez mit jelent?

És mit jelent neked hogy felújitás?

Továbbá mennyire ment tönkre?

A többit már tudjuk.

2017. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem elég világos, hogy mi van a kúttal. A tetején növényi hulladék van, alá nem nagyon lehet látni, bármi lehet alatta...


A felújítás alatt a kitisztítására gondoltam. Egyébként nem nagyon tudom mi másra lehetne még gondolni egy teledobált kút esetében felújítással kapcsolatban..

2017. máj. 29. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából lehet sejteni, hogy mit akarsz megtudni, de nem csak egy kútgyűrű komposzthalomnak használva?

Sittel vagy homokkal van feltöltve 3 méter mély vagy 40?

2017. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egészen biztosan nem komposzthalom. Működő kút volt a maga idejében. Nekem van egy olyan sejtésem, hogy sittel, szeméttel lehet megtöltve.

Szerintem úgy voltak vele, hogy van egy "lyuk" az udvaron, használni nem használjuk, jó lesz "eltüntetni" a dolgokat.

Nem tudom a mélységét. Csak viszonyítani tudok ahhoz, hogy a szomszédban van egy fúrt kút, ami kb 27m mélységű.

2017. máj. 29. 16:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szakember csinálta a fúrt kutat akkor az a második vízadó rétegig ér le. Szaz mélyebbre mint az àsott kút. Tisztításért általában minimum a kútásás méter díjját szokás kérni. Ha 1m-nél többet kell kiszedni akkor az még hozzáadódik. A kútásás dijja orszagrészenként változik. Itt a ny-dunántúlon 40.000Ft/m.
2017. máj. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amennyiért 1 újat fúrnak ,és előbb meg van .
2017. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

100 ezrekbe.

mivel csak kézi erővel lehetne kitakarítani, alaphangon is több nap lenne.

2 ember fejenként napi 8-10 ezer alatt nem vállalná el, egy hét meg biztos lenne mire kivödröznék kötéllel a sittet stb.

2017. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor áldom az eget, hogy bátyámmal hülyék vagyunk :D mi azon vesztünk össze melyikünk megy le... mármint m8ndketten le akartunk... aztán megegyeztünk, hog ő kezeli a csőrlőt, én kitisztítom, aztán utána leengedem őt.

20méter mély ásott... nagyon zsír lehetett ilyeneket ásni, szívesen megtanulnám a csínját bínját :)

Am bocs az offért

2017. máj. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!