Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megéri-e a napelem rendszer...

Böske53 kérdése:

Megéri-e a napelem rendszer utólagos telepítése egy 144 nm,20 éve épült családi házra? Mekkora telepítési költséggel számolhatok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

ideírás helyett kilistázhattál volna pár kivitelezőt árral együtt. azért van a google

[link]

2015. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, az én számításaim szerint megéri!

Ha van annyi spórolt pénzed, hogy előre ki tudsz fizetni 8 év villanyszámlát, akkor cserébe 20 évig nem kell a villanyért fizetned.

Én 2 évvel ezelőtt telepíttettem, 2 MFt volt a költségem. Egy 3,5 kW-os rendszer került a tetőre, hogy kiváltsa a havi 25 eFt-os villanyszámlámat. Mivel a pályázati lehetőség csak 1 napig (!!!) volt nyitva, azt lekéstem, és 100% önerőből épült. A megtérülési kalkuláció akkor 6,6 év volt.

Azóta volt rezsicsökkentés, és olcsóbb lett a villamosenergia, a megtérülés felment 8,3 évre.

De úgy kalkuláltam, hogy 20 évig fog működni a rendszer és erre a húsz évre még 3 inverter cserét és egy 100 ezer forintos nagygenerált terveztem be. [Az igazsághoz hozzátartozik, hogy NEM terveztem, hogy öklömnyi jegek esnek, és azt sem, hogy a villám éppen ebbe csap bele... mert akkor természetesen egészen más számok jönnének ki. De ezen károk ellen biztosítást sem kötöttem, pedig a biztosítók ajánlkoztak :-) ]

1995-ben épült 2 éve teljesen felújított családi házról beszélünk, nagyjából hasonló hasznos alapterülettel...

2015. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mikori a ház és hány m2 az mindegy. kérdés, hogy mennyi villanyt fogyasztasz havonta, mekkora teljesítményt akarsz kiváltani.
2015. márc. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, természetesen előzetesen én is tájékozódtam , de az egyéni tapasztalatokra voltam kíváncsi és nem a hivatalos álláspontokra.A ház 1992-ben épült, kívülről szigetelt, aluredőny van minden ajtón. ablakon. Kerámia főzőlap és villany-boylerek vannak (ezek un. vezérelt árammal) a havi villanyszámla 38 eft. A fűtés gázkazánnal megy.
2015. márc. 24. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!