Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért jó az amerikai konyha?

Miért jó az amerikai konyha?

Figyelt kérdés

Egyszerűen alig találni már olyan felújított lakást, amiben ne nyitották volna egybe a konyhát a lakótérrel. De miért gondolják úgy a tulajdonosok, hogy ezzel jobb lesz? Nálunk is nagyon jó a szellőztetés, ráadásul saját ablaka is van a konyhának, de én nagyon örülök neki, hogy leválasztható a szobáktól, szerintem nagyon praktikus. Érdekelne az amerikai konyhát használók véleménye, hogy miért szeretik, miért jobb. Szeretném, ha megosztanák a tapasztalataikat, akik tényleg sütnek-főznek a konyhában.

(A másik, amit nem értek, az a fürdő-vécé egy helyiségben: ha már úgyis mindent szétverünk, nem lehetne egy külön vécét (is) csinálni?)



2017. jún. 2. 23:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Szép - szép de egyáltalán nem igaz hogy jobb lenne az amerikai típusú konyha. Az egész attól függ milyen a tér, esetleg van e lehetőség szelőztetésre illetve évente a zsíros szennyezett büdös ételszagú falak karbantartására. Én a un. főzőfülkés amerikai konyhás megoldást preferálom, mert ez egy jó kompromisszum.

A wc-fürdőszoba viszont egy praktikus párosítás a higiéniai tisztálkodás végett de csak akkor ha a két helység belülről válaszfallal elkülönített.

2017. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

Praktikusabb, modernebb. Nyitottabb a tèr ìgy. Nagyobb hatàst kelt a konyha.


A fürdő/wc egyben meg egy àtlag dolog, 1-2 csalàdnàl làttam csak ilyet eddig.

2017. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk sajnos amerikai konyhás a lakás (és a wc- fürdő is egyben van)

Egyáltalán nem jó. Ugyanis hiába van ablak, hiába van szellőztető, az egész lakást belepi a kajaszag a főzök. Ha sütünk valamit, pl: rántott húst akkor a nappali/ étkezőből mindent el kell pakolni, mert átveszi a szagot. Nagyon rossz. A közös wc, fürdőt már megszoktam. Ott inkább azon akadok ki, hogy a hideg-meleg vizes csap külön van a mosdócsapnál

2017. jún. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nem tetszik az amerikai konyha, ha ilyenbe mennék biztos beépíttetném, amerikai divat ide vagy oda.

A fürdő+vécé egyben sokszor a helyhiány miatt van így, biztos, hogy kényelmesebb lenne egy család esetében, ha külön lenne. Nekem mindig külön volt, most vagyok olyan helyzetben, hogy egy helységben van és sajnos leválasztani sem lehet.

2017. jún. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Nem jó, csak divat.

Még csak nem is esztétikus, hogy egy átlag háztartásban a kanapéról a mosogató a szennyes edényekkel a panoráma, de ízlése válogatja.

Majd lecseng ez az őrület is, mint az összes többi.

2017. jún. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Szépnek szép a nagy tér miatt, de nekünk volt, és nem praktikus. Valaki tévézne vagy éppen a nappaliban lenne, én meg csörgök az edényekkel vagy a kajaszag terjeng.
2017. jún. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Amiért én szeretem:

Főzés közben látom, hogy mit csinál a gyerek a nappaliban, de mégsem kell, hogy ott legyen a konyhában mellettem.

Nem vagyok elszeparálva a családtól, ha teszek-veszek a konyhán. Ugyanígy vendégek esetén is.

Nekünk tetszik is, szép nagy élhető tér alakult ki a házban. Korábban hagyományos konyhánk volt. Utáltam, hogy mindenért ki kellett rohannom, félbe szakítani a beszélgetést, tv nezest stb. És ha olyat főztem, a szag akkor is beterítette az egész lakást, mert nem hermetikusan záródó ajtónk volt. A hálószobák egyébként nálunk így is el vannak választva a nappali-konyha-étkező résztől.

2017. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

hát nem tudom, elég sok házban dolgoztam már, de ahol egybe volt nyitva a lakótér a konyhával, ott 99%ban volt szagelszívó a főzőlap felett.

és mivel nekem is van elszívóm, tudom hogy ha bekapcsolom akkor nagyon hatékonyan kirántja a kaja szagot főzésnél.

el se tudom képzelni, hogy aki egy ilyen stílusú házat épített az nem oldja meg a szagelszívást...

a wc nálam alap hogy külön lett rakva felújításnál.

egyrészt azért mert ha valaki elmegy wc-re, a másik meg zuhanyozni szeretne akkor ne akadályozzák egymást, és ne szagolja minden fürdőbe látogató a másik szarának a szagát.

új házaknál sem értem meg soha, hogy miért rakják egy légtérbe a fürdőt és a wc-t, ekkora marhaságot...

2017. jún. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Abban az esetben jó az amerikai konyha, ha nagy térről beszélünk. Az nem amerikai konyha, amikor egy 25-30 nmes szoba egyik csücske a konyha, a közepe az étkező és van 15 nm nappali.


Nálunk 80 nm az amerikai konyhás nappali, így valóban elkülönülnek a funkciók. Tágas hatást kelt, jó térérzetet ad. Megfelelően méretezett elszívóval és jó térrendezéssel semmilyen hátránya nincs.

2017. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%

#5

Nem a mosogatóba, hanem a mosogatógépbe kell rakni az edényeket, ennyi a titok. Meg mindent a helyére.

2017. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!