Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ebben hogy oldanatok meg a...

Ebben hogy oldanatok meg a polcokat, hogy ne törjön a csempe?

Figyelt kérdés

[link]


Fúrni nem merünk. 5 üvegpolc kellene bele. Amin tartanánk tusfürdőt és kis apróságokat



2017. jún. 3. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A csempe óvatosan simán fúrható. Először egy nagyon vékony szárral elő kell fúrni, aztán mehet a normál.
2017. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

meg lehet fúrni, nem szabad ütve fúróba kapcsolni a gépet, csak simába kell hagyni.

egy éles új kőbe való fúrószár simán "kimarja" a kerámia csempét.

a csempék között meg úgyis nagy valószínűséggel Ytong van falazatnak, azt meg mint a vajat úgy ki lehet fúrni.

az IKEA-ban is lehet kapni ilyen átlátszó műanyagból készült polc tartó fütyiket, üveglaphoz tökéletes.

6-os furat elég a tiplinek.

2017. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen meg lehet fúrni a csempét, de lehet kani olyan polctartót is amit egyszerűen felragaszthatsz a csempére.
2017. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy üveges sem vállalta el, úgy egyébként...
2017. jún. 3. 11:21
 5/13 A kérdező kommentje:
A két szélsőhöz pedig sarokfúró kell,mivel 23 cm belül... Az pedig nekünk nincs
2017. jún. 3. 11:31
 6/13 anonim ***** válasza:

#4 talán azért mert az üveges az nem foglalkozik ilyennel, és meg se éri neki ilyenekkel babrálni...?

lakás felújításokkal foglalkozok, raklapszám fúrtam már ki csempét konyhában és fürdőben.

a zuhanykabin tartószerkezete, a tükör, polcok stb. -nem kerülnek fel maguktól a falra, és kivétel nélkül mindhez csempét kell fúrni.

mondjuk eleve be sem férne oda csak max egy aksis gép, 20-as a csempe duplán 40 centi, oda még talán befér a nagy.

de ahol magában van ott 20 centibe nem fúrod meg sehonnan, max sarok fúróval ami meg kétlem hogy akad a sufniban.

öntapadós semmit nem ér, gondol egyet és leesik a csempéről

ecetsavas szilikonnal lehetne felragasztani valami gres lapból vágott vékony 1,5 centis csíkokat a csempére, és arra ültetni az üvegpolcokat.

2017. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az üveges azt mondta, hogy az egész csempe fúrásával nem lenne baj, az nekünk sem volt gond, de mivel ezek vágott csempék, simán elrepedhetnek. És amúgy 20 lukat kéne Fúrni, ami kicsit sok. Az Obiban Eloxàlt alumínium L profilt vettünk, olyan szélesre vágjuk majd, mint az üvegpolc szélessége és Sudal fix all crystal SMX hybrid polymer bázisú ragasztóval fogjuk odaragasztani . két nap száradás után még ràtesszük a polcokat. Ez lesz a megoldás valószínűleg
2017. jún. 3. 12:11
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Én nem tudom miket irkálnak itt, de én fúrtam elég sokat csempébe és ütve fúróval fúrtam. Gyönyörűen ki fúrtam. Semmi elő fúrás , egyből olyan fúró amilyen kellett.
2017. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Manapság probléma mentesen ragaszthatók.
2017. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:

Annyit hallottam már én is ezt a nem lehet csempét fúrni mert eltörik dolgot. A régi csempék vékonyabbak éa törékenyebbek voltak, a maiak meg erősebbek. Régen nem ragasztották telibe így lyukak voltak alatta.


Ma simán fúrjuk a csempét és járólapot. A pontozásnál kell finoman. Ennyi.


Csempefúró kerámiafúró gyémántos

[link]

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=3VEbcfziT2A


https://www.youtube.com/watch?v=l5zzLQWPHpg


https://www.youtube.com/watch?v=0FIuanAAV4Q


[link]

2017. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!