Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kit kell hogy hívjak, hogy...

Kere83 kérdése:

Kit kell hogy hívjak, hogy megmondja, a jelenlegi palatetőm szerekezete, elbírja e a cserepet?

Figyelt kérdés

2017. jún. 3. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Statikust kell keresned, de szinte biztos, hogy nem fogja bírni.
2017. jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Egy tetőfedéssel foglalkozó ács megmondja. Megvannak a szarufa és léctávolságok, ezt ő is tudja.
2017. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
ács, statikus vagy építészt.
2017. jún. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

erősítés nélkül biztos, hogy nem fogja elbírni.

feleslegesen meg ne adj ki pénzt statikusra, nem kell áccsal sem megnézetned pénzért, mert a régi 30-40 évvel ezelőtti palás tetők nagy része, cseréphez rossz szarufa kiosztással készült, nagy 90cm feletti kiosztással.

8 évet dolgoztam a szakmában, szóval van némi rálátásom a témára.

én tavaly cseréltettem le a fedést, Terrán betoncserépre, síkpalás fedés volt a tetőn.

nálam minden szarufa mellé átmenő csavarral plusz "szarufák" lettek betéve 5X15-ös padlóból.

fogópár a gerincnél és a székállás felett minden szarufánál, szintén padlóból.

így a síkot is kihoztuk szép egyenesre, és elbírja simán a beton cserepet.

szarufa közökbe 5X5-ös stafnik lettek a cserépléc alá becsavarozva az eresztől a gerincig, így megoszlik a lécezésen a terhelés a nagy szarufakiosztás miatt.

egyébként mindenhol így szokták csinálni a profi ácsok.

persze ha beázás miatt a szarufák elkorhadtak, vagy a szú szétette akkor szerkezet csere kell, nem elég a megerősítés.

2017. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az utolsónak írok, itt ahogy lemértem, 80cm rre vannak a szarufák, 10x10 esek.

Ácsot úgyis hívni fogok, de ha megoldható, akkor vevő vagyok rá. Ma néztem, hogy a zsindely drágább mintha cserépbőlnlenne, az tény hogy 3x-4x nehezebb a cserép. Lemeztetőről meg egy epítész barátom beszélt leAz utolsónak írok, itt ahogy lemértem, 80cm rre vannak a szarufák, 10x10 esek.

Ácsot úgyis hívni fogok, de ha megoldható, akkor vevő vagyok rá. Ma néztem, hogy a zsindely drágább mintha cserépbőlnlenne, az tény hogy 3x-4x nehezebb a cserép. Lemeztetőről meg egy epítész barátom beszélt le

2017. jún. 3. 20:59
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

ha jó állapotban vannak a szarufák, akkor a 80 centis kiosztás megfelel a betoncserépnek.

persze egy ács majd megmondja, hogy lehet e kezdeni vele valamit, milyen állapotban vannak a fák, kell e erősíteni stb.

a zsindely az összességében valóban drágább mint a cserép, majdnem a duplája.

lemezfedést (cserepes, trapéz stb) én sem ajánlom, aránylag olcsó gyors megoldás, de több hátránya van mint előnye.

2017. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kunu lenke ***** válasza:
46%
Egy képesített tetőfedőnek tudnia kell!!Szóval a pala m2 re és kiegészítőire jutó kg-t.Valamint a leendő héjazat (fedőanyag) m2-i kg súlyát.Figyelembe kell venni a szerkezet kialakítását is,szél és hóterhelési viszonyokat.Egy fontos dolog!Könnyű szerkezetűnek nevezik a palafedést és a zsindely fedést is,viszont ha utána néznek ezek 25-28 kg/m2 !!! Jelenleg Magyarországon a cserepek között is a legkönnyebb a Tondach XXL-s Twist ami 27,5 kg/m2 megfelelő hajlásszög esetén verhetetlen és égetett kerámia!!A hagyományos hornyolt cserép 17 db/átlag m2 az kb 34-38 kg és a hódfarkú pedig 66-70 kg/m2.Amin Eternit,Cembrit ,40x40 vagy akár rombusz,műemlékvédelmi pala van azok 99% hogy az XXL cserepet elbírják!Persze ha betont szeretnénk rá tenni 37-45 kg/m2 ott lehet szerkezet erősítésre van szükség.De csak is szakképesítéssel rendelkező véleményét kérje és ellenőrizze is le,mert sok a képesítés nélküli kokler aki jól beszél és aztán ha hibázik nem találni.
2017. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat
2017. jún. 6. 10:43
 9/9 kunu lenke ***** válasza:
Tévedés!A cserép nem nehezebb!Sőt olcsóbb és a Tondach XXL Twist-je 27,5 kg/m2 !!!2500 Ft/m2 a zsindely min 10 kg/m2 és 2500 Ft 20 év gari rá ,az alátét lemez 3 kg/ m2 450/m2, a deszkázat 15 Kg! m2 és kb 6000 Ft/ m2 zsindelyszeg 70-80 dkg kel 1 m2-hez és 1000 Ft kg zsindely ragasztó 1400 Ft/ tubus cseppentő lemez alu kb 1200 Ft 2m csavarok a deszkázat rögzítéséhez m2-ként kb 1000 Ft Tehát nem könnyebb és nem olcsóbb!!!!!!!!!A cserépre minimum 33 év garancia van a zsindelyre csak 20 év !!!!!!
2017. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!