Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szeretnénk a jelenlegi rossz...

Szeretnénk a jelenlegi rossz hatásfokú kandallófűtést lecserélni de melyik lenne a célszerűbb?

Figyelt kérdés
Központi fűtés nem jöhet szóba csak a gázkonvektor vagy a norvég elektromos. Nem tudom melyikkel járnánk jobban. Azt sem tudom a gázosból parapetes vagy kéményes a jobb megoldás? Már idősek vagyunk nem tudnuk a fát cipelni.
2016. febr. 27. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Kombicirkó hatásosabb , a konvektor elégeti az oxigént , sokszor kell szellőztetni , nem éri meg .
2016. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobban a cirkó kazánnal járnátok,de ez sokkal nagyobb kőltségbe kerül,mint a konvektoros .Ha választani lehet,a parapetest választanám .Kémény gond bármikor adódhat ,azt ellenőriztetni kell.Melegités szempontjából nincs különbség .
2016. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A legolcsóbb és a legegyszerűbb megoldás az esetetekben a parapetes konvektor. A kéményes drágább és azt ellenőríztetni kel évente, az elektromos az nagyon kényelmes és esztétikus de sokba kerül az áram nagyon.
2016. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Áram drágább; figyelembe véve hogy egyéb energiahordozóból kell előállítani. Viszont olcsóbb a kialakítás, és nincs karbantartási költsége.

A konvektoros kialakításhoz gázterv és kivitelező kell, a parapetes olcsóbb a kémény hiánya miatt, türhető a hatásfokuk, de nem tudom, hogy újonnan lehet e beépíteni; egy gázszerelővel felvehetnétek a kapcsolatot, vagy akik tervezéssel foglalkoznak, akár árat is kérhettek róla.

2016. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom a parapetest , már nem lehet beépíteni. A legjobb a cirkó .
2016. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat,hasznosak számomra.
2016. márc. 9. 02:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!