Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy klíma 3...

Mennyibe kerül egy klíma 3 helyiségbe, beszereléssel együtt?

Figyelt kérdés
2 szobas panel lakasom van veszprembe es azt kerdeznem hog mennyi egy klima 3 helyisegbe [nappali,háló,konyha] ?

2017. jún. 5. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb 7-8 kw hűtőteljesítményre lesz szükséged.

Ez lehet 3db split klíma, ez az olcsóbb verzió(400-500k) , de teli kell raknod vele az épületet kívülről amit nem biztos hogy engedélyeznek.A másik lehetőség a multi split rendszer, itt csak a 1 kültéri egységed van és 3 beltéri egység hozzá. Ez egy picit drágább, de szerintem ez a járható út. 7kw multi rendszer ára 500-650k között van típustól függően, a hálószobába érdemes olyan beltérit venni ,ami csendes, még ha egy kicsit drágább is.

Nem tudom, hogy a panelban mekkora biztosítékotok van a villanyórán, de azt tudnod kell, hogy egy ekkora klíma már 16A eszik csúcson, szóval ha 1*25A van akkor nagyon oda kell figyelni mit kapcsoltok be mellé.

2017. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1.-es mért engedély kell hozzá??
2017. jún. 6. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaz nem az első válaszoló vagyok!

De két féle "engedélyröl" lehet szó!

1.

Ha az épület településképi védelem, vagy műemléki környezetben van, stb. akkor az építéshatóság engedélyezi.


Ettől függetlenül


2.

A homlokzat közös tulajdon,tehát a társasház hozzájárulása szükséges!

2017. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!