Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Belecsapott a villám a kerítés...

Belecsapott a villám a kerítésbe, érdemes lenne villámhárítót csináltatnom?

Figyelt kérdés

Jobban mondva a kerítés egyik oszlopába, még 30 méterrel odébb is volt abból a földből a kocsi tetején, amit a villám kiszántott az oszloppal együtt, mikor belecsapott.

Szerencsétlenségünkre végig ment az áram a kerítésen, egészen a kapunyitó motorig, ami fel is robbant ettől, mintha valaki nagykalapáccsal felaprította volna...

Szó szerint lerobbant a helyéről.

Aztán szépen továbbment a vezetékeken be egészen az elosztóig, a házban meg mindent hazavágott ami be volt dugva.

Jelenleg is anyóséknál vagyunk, mert nincs áram a házban. Na már most ezek után elgondolkoztam, hogy csináltatok ilyen 10-15 méteres villámhárítókat csőből, 4-6 darabot, folyamatosan vékonyodna mondjuk 2 colról 1/4 colra, és körberaknám vele a telket.

Van értelme?


2017. jún. 6. 21:50
 1/7 anonim válasza:
Valoszinu
2017. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van. Bár lehet érdemes lenne egy villámvédelmi szakemberrel konzultálnod.
2017. jún. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"öldből a kocsi tetején,

amit a villám kiszántott az oszloppal

együtt, mikor belecsapott"...



te se làttàl még villàmcsapàst... de a fantàziàd kitûnõ...

2017. jún. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Villámvédelmi szakemberrel konzultálj első körben, egy villámvédelmi hálózat nem kis pénz. A régi jó konnektorból kihúzás vihar esetén, az olcsóbb.
2017. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ötlet, amit mondasz nem tűnik szabványos megoldásnak.

Gondolom a házad teteje, kéménye, vagy az ereszcsatornád jóval magasabban van, mégis a kerítésoszlopot választotta a villám arra, hogy a feszültségkülönbségek kiegyenlítődjenek.

Ha ezek után mindenképpen védekezni akarsz, ahogy előttem is tanácsolták, villámvédelmi szakemberrel konzultálj. De előtte én megnézném a statisztikákat az interneten, hogy kétszer ugyanoda lecsap-e a villám. Ennek a valószínűsége az én tudomásom szerint roppant csekély.

És annyit még hozzátennék, hogy a munkahelyemen (egy tudományegyetemen) a szabványosan kiépített villámvédelmi rendszer mellett csapott bele a villám az egyik épületbe, ahol a tetőszerkezet egy része megsemmisült, és a telefonközpont komplett tönkrement. Több hétig tartott a helyreállítás.

2017. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"De előtte én megnézném a statisztikákat az interneten, hogy kétszer ugyanoda lecsap-e a villám"

Ez egy városi legenda, semmilyen tudományos alapja nincsen.

2017. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ma volt kint a biztosító, megvártam hogy mit mondanak egyáltalán...mielőtt beruháznék anyagilag a villámhárító gyártásba.

kb. 1,5 millió a kár, de élből lefaragott belőle egy csomót, szóval egyenlőre még nem tudom mi lesz.

Hétfőn beszélek egy villámvédelmi céggel, kikérem a véleményüket ez ügyben, hogy mit érdemes tenni, hogy a jövőben ilyen ne forduljon elő többet.

A 3-asnak, ha nem hiszed nyugodtan eljöhetsz hozzám és megnézheted a saját szemeddel!

Közben kiderült hogy a mi kerítésünkön keresztül átment a feszültség a szomszédhoz is, mivel a mi vas oszlopunkhoz van az ő kerítés vezérdrótjuk fogatva. Nála összeolvadt a kapujának a zárszerkezete az oszloppal. Szét kellett vágniuk a kaput mert nem lehetett kinyitni. Ja és szerencséjükre előtte kb egy héttel cserélték le a régi vezetékes 220-as csengőt rádiósra. Ha nem tették volna akkor nagy valószínűséggel úgy járnak mint mi...

2017. jún. 9. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!