Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vegyestüzelésű és pellet...

Vegyestüzelésű és pellet kazánról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

140 nm-es ház fűtéséhez.

Gondolkodunk napkollektor-rendszerben is.

Amire kíváncsi vagyok: költséghatékonyabb a működése?

Tudom,hogy drága,én 500-650 ezer forintot szánok rá.

De emellett a meleg víz fűtésére napelemes megoldásban is gondolkodunk.


Mi a véleményetek?


2017. jún. 8. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

napkollektor télen jó ha 10% rásegítést produkál napközben a fűtésnek, felesleges pénzkidobás.

részemről legalábbis az volt.

ha lett volna kellő tapasztalatom akkor biztos nem csináltattam volna anno.

napelemes fűtés már jobban hangzik, nyáron a megtermelt plusz áramot ki tudod venni télen fűtésre.

ellenben a kollektorral ami +30C°-ban ezerrel csinálja a forró vizet, mikor a kutyának se kell, csak sajna nem lehet elrakni télire :)


szilárd fűtésnek meg egy faelgázosító kazán, szerintem.

abban mindenféle 2 évet száradt fát, nagy hatékonysággal lehet eltüzelni.

persze egy 1000 literes puffert illik tenni mellé.

nekem egy Atmos faelg. kazánom van, kemény mínuszokban elég 2x megpakolni este, és másnap estig kitart.

egy elektromosan vezérelt golyós szelep kinyit, ha kezd hűlni a ház napközben, és a pufferből vesz ki az eltárolt meleg vizet.


pellet kazánról nekem csak rossz tapasztalataim vannak.

egyik ismerősömnek van, egy szezonban legalább 5-10 alkalommal vissza ég (vagy mit csinál?) a pellet a tároló tartályba.

olyankor meg ömlik a füst a kazánházba, ki kell szedni a tartályból a pelletet, szóval elég nagy szopás.

aztán lehet neki van szar kazánja, nem tudom.

egyébként más is panaszkodott már erre a visszaégős dologra.

2017. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a pelet akkor tud vissza égni ha az adagolóban lévő szenzor hibás.

Pelet kazán nagy előnye, hogy a gázkazán kényelmét tudja nyújtani, abban az esetben ha van mellette akkora tároló helyiség amiben több heti/havi tüzelő elfér. Kisebb tartályokban néhány napi esetleg egy heti tüzelő fér el.

Hátránya:

A magas beszerzési költség.

A zárt, fedett tüzelő tároló magas beruházási költsége, és a drága tüzelő anyag.

A fűtés költsége vetekszik a gázfűtés árával.

Egy tisztességes pelet kazán, faelgázosító kazán nem áll meg ennyiből.

Egy jó öntöttvas kazán, puffer tároloval már bele szorítható az említett összegbe.

2017. jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!