Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Éjszakai áramról bármit lehet...

Éjszakai áramról bármit lehet üzemeltetni? Vagy csak a pl. villanybojlert?

Figyelt kérdés

Egyik helyen láttam, hogy egy időkapcsoló és valami relé féleséggel az elosztó szekrényben úgy volt megoldva, hogy ha "eljött az ideje" az éjszakai áramnak, akkor átváltott a relé és éjszakairól ment tovább az egész ház.

Kérdésem az lenne, hogy ez legális e?

És ha igen, akkor meg e éri ezt így megcsináltatni?



2017. jún. 8. 21:38
1 2
 1/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
11%
Teljesen legális. Nincs megszabva, hogy mit használhatsz éjszakiról. Viszont néhány eszközérzékeny lehet az átkapcsolásra, és tönkremehet (nagyon kicsi az esélye, de megtörténhet). Az átkapcsoló minőségétől is függ, hogy mekkora az "ugrás" az átkapcsoláskor.
2017. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

És szerinted érdemes lenne így megcsináltatni nekem is?

Mennyibe kerülhet?

Éjszakai mérőóra van beszerelve, csak kb 20 éve nem volt használva :D

Este is megy azért elég sok minden, kinti reflektorok (igaz LED-es de összesen 150W fogyasztás) PC, fagyasztók, térfigyelő kamerák, beltéri egységek, routerek stb.

Számítógép biztos nem díjazná mikor átvált, ahol láttam kb 0,3 másodpercre áramkimaradás van, és szerintem nem a leggagyibb rendszer volt berakva.

Mondjuk egy szünetmentes táppal ez kiküszöbölhető.

2017. jún. 8. 22:09
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
43%

Szerintem 20-40000 közötti lehet az átkapcsoló ára, érdemes villanyszerelővel csináltatni, az lesz mégegy 20-as legalább.

Az "éjszakai" megnevezés egy kissé idejétmúlt. Vezéreltnek hívják, és azért sem pontos, mert messze nem csak éjszaka kapcsolják át. Nem időre megy, hanem rádiós távvezérlő van (innen a vezérelt elnevezés).

2017. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is vezérelt áramról megy a bojler, és eléggé ad hoc, hogy mikor kapcsol be. Szóval időkapcsoló szerintem kilőve, az nem úgy van, hogy teszem fel este tízkor bekapcsol, aztán reggelig megy az áram. Összevissza megy időnként néhány órát bármelyik napszakban. Tényleg csak olyasmihez érdemes használni, aminél édesmindegy, hogy mikor kap áramot.
2017. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem derült ki, hogy hol volt ilyen átkapcsoló és melyik magyarországi szolgáltatónál. Az ELMŰ-nél tilos másra használni, mint amire előírják.


"szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető, külön mért - az elosztó vezérlőberendezésével a vezérelt elosztó hálózati áramkörre állandó jelleggel rögzített, nem dugaszolhatóan csatlakoztatott – berendezéssel rendelkezik,..."

2017. jún. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

A vezérelt áram 3-4 frekvenciáról működik. Bizonyos időközönként vált át másik frekire. Nekem így magyarázta a villanyszerelő. Nos. Nekem a bojleróra az összes frekit fogja, így nekem mindig megy a vezérelt áram. Sajna elég kicsi amperes, nagyobb kellene, hogy az egész ház biztonságosan üzemeljen róla. De most is működik rajta 2 bojler, 2 mosógép, 2 hűtő, és 1 fagyasztó. Az összes többi minden a nappali áramról megy, ami ugyanúgy 24 órában működik nálunk.


Érdeklődj utána villanyszerelőnél, hogy tud-e olyat szerezni, ami az összes frekvenciát fogja. Biztos nem lesz olcsó, de megoldható. A mi házunk is villanyszerelőé volt eredetileg, ő magának csinálta, és azóta is működik a rendszer.

2017. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Az EON-nál sem kapcsolgathatsz.

Fixen kell bekötni azokat a készülékeket, amiket használni szeretnél vezérelt (éjszakai) árammal.


"Ezzel a takarékos megoldással az általános díjszabásnál kedvezőbb áron üzemeltetheti azokat a fixen csatlakoztatott elektromos berendezéseit, amelyek nem igényelnek folyamatos energiaellátást. (Ilyen például a bojler.)"

2017. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Hatoska! A javaslatodhoz azért azt tedd hozzá, hogy amit ajánlasz az illegális, és hogyha a dolog kiderül, úgy jár a kérdező, mint Lagzi Lajcsi. Csak a kérdezőnek nem lesz olyan jó ügyvédje, mint Lajcsinak!


[link]

2017. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem én csináltattam, már így vettem a házat. Villanyszerelővel is átnézettem, mikor megvettem, és eonosok is járnak évente leolvasni, felülvizsgálni, ellenőrizni a villanyórát. Soha nem szóltak semmit. Mikor első alkalommal voltak, megkérdeztem, hogy baj-e, hogy éjjel-nappal megy a vezérelt, annyit mondtak, örüljek neki, szerencsém van vele, mert ezek szerint mindent fog. 10 éve vettem a házat, legalább 10x volt évi leolvasás, villanyóra ellenőrzés, szerintem már kiderült volna, ha valami nem klappol. Nem vagyok egy Lagzi Lajcsi, nem lopom az áramot. Rendesen van fizetve a vezérelt is. Egyetlen fillér elmaradásom sincs. Kérdeztem, hogy ráköthetem-e a bojlerórára a mosógépet, és a hűtőt is, ha már folyamatos, azt mondták, hogy az én dolgom, hogy mit működtetek vele, a lényeg, hogy a villanyóra elbírja, ne csapkodja le állandóan, mert az nem jó sem az órának, sem a gépeknek. (eonos mondta, csak, hogy ez is tiszta legyen) Szóval nem, információim szerint nem sértek törvényt.
2017. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Az ELMŰ-nél ez szabálytalan vételezésnek minősül. Hiszen a vezérelt jóval olcsóbb mint a hagyományosan mért áram. Ha meg legális lenne, akkor meg ki az a hülye akinek nem lenne átkapcsolója???
2017. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!