Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lesz értelme a gázkonvektor...

Lesz értelme a gázkonvektor csereprogramban lecserélni a régi konvektorokat?

Figyelt kérdés

Két dolog miatt is kérdezem:


1. Bármikor meghibásodott egy konvektorunk, és kijött a szerelő, mindig említettem, hogy már le kellene újabbakra cserélni... Erre ő mindig azt mondta, hogy az újak még rosszabbak, sokkal silányabbak, mint ami még nekünk van...


2. Olvasom, hogy most ha lesz csereprogram, akkor még ebben az évben meg kell ejteni a cserét, mert 2018-tól egy új EU-s szabály szerint már azok a konvektorok sem lesznek korszerűek, amikre most cserélni lehet... Állítólag a gyártók még nem kezdtek meg gyártani olyanokat, ami 2018-tól is beüzemelhető lesz...


Ki mit tud ezekről?

Írjatok!



2017. jún. 10. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:
én a konvektorokat cserélném le valami másra...
2017. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom vannak olyan konvektorok amik a leendő előìrást is teljesìti, de egy konvektor 130ezer körül van. Valaki már linkelt itt ilyent
2017. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hej!

A csere időszerű, úgy tűnik, hogy egy nem túl távoli jövőben úgy is elő fogják írni.

FONTOS!Első nap, első órájában kell küldeni a pályázatot.

Sajnos sunyin van kiírva, a gyártók első átböngészése során elsőre senki sem felel meg a feltételeknek. Én egyenként megkerestem Őket. LAMPART és FÉG nem felel meg!

Van egy "veszett drága" olasz megfelelő:

az olasz "Fondital Gazelle" konvektorok.

Olcsóbb tippem: Wamsler SE GWH 2 -3 -4 -5. (Pelgrim olaszt gyártják). Nekem azt írták, hogy megfelel a konvektoruk a pályázat feltételeinek.

Az egészet Neked kell előfinanszírozni és utólag fizetnek....(FIGYELEM! Bp.-en már kevés az idő!)

Úgy tűnik kihagyhatatlan legalább egy közreműködő :O)...

Én azért megpróbálom...


MÁS:

Sajnos hiányzik a Lampart Promontor 45 öreg parapetes gázkonvektor gyári leírása a mellékelendő számításokhoz.


Tudnál segíteni?


Üdv. SF

2017. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
(Én még nem néztem utána milyen újak vannak a piacon. Csak azon agyalok, hogy a régi mennyire lehet régi... Szükséges-e cserén agyalni....?!)
2017. szept. 4. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!