Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi értelme van 8 cm vtg....

Vortrekker kérdése:

Mennyi értelme van 8 cm vtg. EPS hőszigetelő lemezzel körbeszigetelni egy házat? [a kalkulátor szerint 14 centit kellene rátenni hogy a 2016-os követelményeknek megfeleljen,38-as kisméretű tégla falazatról van szó]

Figyelt kérdés
Mekkora hőérzetbeli különbséget jelentene? A mennyezet nagyon jól le lesz hőszigetelve, csak a falak hőszigetelése a kérdés. Tapasztalatok?

2016. nov. 17. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt nincs hőèrzet különbsèg. Max számold tovább mennyi energiát jelent( + fűtèsi pènz). Mindenesetre sokat jelent.
2016. nov. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a teljes szigetelés költséghez képest nem éri meg a polisztirol vastagságán spórolni.

Ugyanakkor ahogy növeled a vastagságot úgy csökken a cm-ként megtakarított energia.

Itt egy görbe( ami ugyan födémről szól) de látszik az eloszlás.

[link]

2016. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a fenti görbén is az látszik, ha 12 helyett 8 centit tesz, évi 1000 Ft-tal többet spórol. (Felületfüggő, maradjunk a +10 %-ban, ami nem sokat számít). Utólagos hőszigetelésnél van egy határ, ami felett nincs sok értelme növelni a vastagságot. 8-10 cm felett már annyira ellaposodik a görbe, hogy semmi értelme tovább erőlködni.
2016. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ráraknám a 14 cm-t. Nem hülyék találták ki a követelményeket.


Mi többnyire 30 cm NF téglára 12 cm hőszigetelést raktunk (ez a te falad esetében kb. 15 cm hőszigetelést jelent). Az épületünk telekhatáron álló 30 cm régi építésű tömör fal falára csak 4 cm-t raktunk, így van összehasonlítási alapunk.

A 12 cm-es EPS-el ellátott falra nyugodtan rátolhatjuk a bútorokat, nem lesznek dohosak vagy penészesek a ruhák.

A 4-centis hőszigetelésű falnál legalább 5 cm szellőzést kell hagyni a bútor és a fal között, de még így is hűvösebb van ebben a szekrényben, mint a másikban.


Nekem 2008-évben kb. 450 eFt-ba került a hőszigetelő EPS anyag. A teljes homlokzat képzési projekt 1,5-2 millióra tehető.


Készítettem egy excel táblázatot. Segítségével kiszámoltam, hogy 1W megspórolása hány forint értékű hőszigetelést igényel (22 C belső és -15 C külső hőfok mellett, tömör 30cm téglára).

A 16 cm vastag hőszigetelés esetén 34 Ft/W adódott.

Kiszámoltam azt is, hogy az utolsó centi hőszigeteléssel az azt megelőző rétegvastagsághoz képest mekkora befektetéssel spórolható meg 1 W hőveszteség. Csak a többlet EPS árával számoltam, hiszen a többi költség elhanyagolható mértékben változik a rétegvastagság növelésekor.


1. - 4 Ft

2. - 10 Ft

3. - 19 Ft

4. - 30 Ft

5. - 43 Ft

6. - 58 Ft

7. - 78 Ft

8. - 97 Ft

9. - 129 Ft

10. - 145 Ft

11. - 173 Ft

12. - 203 Ft

13. - 236 Ft

14. - 271 Ft

15. - 306 Ft

16. - 348 Ft


Megjegyzés: szélerőművi beruházásoknál 150-250 Ft/W-ról beszélnek.

Nyilván nem lehet összehasonlítani egy szélerőművet és egy lakást. Ehhez sokkal komolyabb modellre lenne szükség.

Az viszont tény, hogy míg a hőszigetelés egyértelműen kellemes közérzetet biztosít télen-nyáron, addig a szélerőmű zavarni szokta a környéken lakókat.

Egy kosár fával és egy kicsi 6kW teljesítményű kandallóval be tudok fűteni egy 2 szintes, összesen 120 m2 alapterületű lakrészt. Ezek a pozitívumok könnyen feledtetik a 450 eFt költséget.

2016. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A négyes példája azért sántít, mert ha szigetelünk, mindenhova egyforma vastagságot kell tenni: ahol vékony a szigetelés, hőhíd lesz, vagyis az a felület nagyon lehűl és egyből elkezd penészedni. Elég nagy szakmai hiba volt azt így megcsinálni.
2016. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!