Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen sebességgel kellene...

Milyen sebességgel kellene haladni egy hidegburkolónak?

Figyelt kérdés
Adott egy 8 négyzetméteres konyha, nincs benne semmi különlegesség, és a burkoló kereken egy hete csinál(gat)ja. Normális ez? Kb. hány négyzetmétert csinál meg egy normális burkoló naponta?

2017. jún. 10. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a fürdőben 40 negyzetmetert kellet burkolni, ez kb 2 napig tartott (sokat kellett vágni, minta is volt benne). Utána 60 negyzetmetert is lejárólapozott a burkoló 2 nap alatt. Annyit tudni kell, hogy a férjem segített neki.
2017. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így emlékeztem a korábbi lakásaimból, hogy azért egy kis konyha nem jelent két hetes kihívást.
2017. jún. 10. 20:49
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Lakott területen belül max 50 km/h, kivéve, ha táblával magasabbat is engedélyeznek.


Viccet félretéve: az egy hét rengeteg erre a kis területre. Még akkor is, ha sok csempét kell vágnia.


Ugye nem órabérben fizeted?

2017. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem órabérben, de ez nem vígasztal, mert miatta csúszik a költözés is hetek óta. Először azt találta ki, hogy lerobbant az autója és azért nem tud jönni (2 hétig…). Utána állítólag valami balesete volt, szétnyílt a lábujja, újabb 2 hét csúszás. Végre eljött, a múlt szombaton kezdte, azóta csinálgatja, és 8 nap után most azt ígéri hogy a következő hét végére elkészül ezzel (a fürdőszobához még hozzá se nyúlt).
2017. jún. 10. 20:53
 5/15 A kérdező kommentje:
Javítanám magam: 8 nap alatt elkészült a konyhácskával állítólag, a 4 nm-es fürdőszobát igérte újabb 1 hét múlva.
2017. jún. 10. 20:56
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
8 m2 leburkolása egy nap. Másnap reggel fugázás. És kész. Az az igazság én nagyobb konyhát megcsináltam egy nap alatt pedig csak kitanultam a burkolást és nem szakmám.
2017. jún. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Csak a burkolást csinálja, vagy benne van az időben a régi csempe illetve járólap vésése, fal javítás stb. is?
2017. jún. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
És amúgy mit beszéltek meg napidíjban vagy négyzetméter árat?
2017. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem napidíjban, hanem négyzetméter árat (azaz mondott egy árat az egészre – ha 3 hónapig vacakol vele, akkor az ő baja).


Csempe bontás csak a fürdőszobában volt, a konyha az linóleumos ótvar volt (panelház). Valami szintezést kellett csinálnia, arra azt mondta, hogy egy nap + száradás.


De most már az is kiderült, hogy azért halad ilyen lassan, mert sumákol – van egy másik ügyfele is, és a kettőt próbálja meg felváltva csinálgatni, hogy senki ne akadjon rá ki túlzottan. Tipikus magyar mentalitás amúgy, mindent bevállal, utána meg mindenhol ég. Rossz időgazdálkodás. Ettől függetlenül szerintem jobban tenné, ha beosztogatná normálisan, hogy mikor hol dolgozik, és ahol dolgozik ott 3 nap alatt lezavarná. Ezzel a konyhával tényleg semmi furaság, sima csempézés egy semmi extra egyenkonyhában.

2017. jún. 11. 12:30
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Az autószerelőm volt ilyen bevállalta aztán ott állt az udvarba volt hogy 3 napig is. Hozzá se nyúlt de bevállalta nehogy máshova vigyem. Még drága is volt. Meguntam már nem viszem oda. Ahova most viszem ha azt mondja kedd 8 -ra vigyem akkor már abban az időpintban neki is áll.
2017. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!