Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Utólagos külső hőszigetelésnél...

Utólagos külső hőszigetelésnél mi legyen a csövekkel?

Figyelt kérdés
Mennyire jó gyakorlat, hogy lefedik nikeceles külső hőszigetelésnél a gázcsöveket? Szomszédban csinálják így, de nekem úgy rémlik, hogy nem ez a helyes eljárás.

2017. jún. 12. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

elvileg a gázcső mehet a szigetelés alatt is, de minden egyes toldásnál, könyöknél, átmenetnél stb. erre a célra gyártott szellőzőt kell betenni a szigetelésbe.

Nekünk amúgy is bele kellett nyúlkálni a gázba,így akkor távolabb rakattuk a csövet a faltól,hogy majd amikor a szigetelésig eljutunk,ne legyen vele gond, és nem is volt :)

2017. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát itt nem látok semmi ilyesmit, purhabbal láttam, hogy körbefújták, meg nem is fedi be teljesen a szigetelés egy szakaszon, hanem pont a széléig ér. Gondolom majd letakarják a hálóval, hogy ne látsszon, bevakolják, aztán annyi. Nekem ez így erősen gányolásnak tűnik. Nem is értem amúgy, hogyha szivárgás van, akkor majd végig kibontják a falat, vagy hogy képzelték? :D Mindegy, lehet, hogy csak nekem van túl sok időm ilyenekkel foglalkozni. :D
2017. jún. 12. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első jól írja. Más kérdés, hogy sokat csak a hálót vezetik át a szerelőnyílások felett, szerintem elég igénytelen megoldás. Tényleg az a legjobb, ha távolabb van a cső a faltól. Esetleg a gázcső mögött vékonyabb szigetelés megy, ha van legalább 5-6 cm hely, annál vékonyabb nem jó.
2017. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen szabadon hagynám a gázcsövet. Ha a cső mögé befér vékonyabb szigetelés, akkor úgy is jó tud lenni.
2017. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most csináltattam a gázt eleve kintebb rakattam a csövet. A gázszerelő azt mondta ezt is ellenőzizhetik a jövőben és ha belekerül a szigetelésbe a cső bele fognak kötni
2017. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na mindenesetre érdekes egy megoldás. Úgy látszik nem lehet manapság semmit sem rábízni a vállalkozókra, mert összegányolják az egészet. Még én is, majdnem totál amatőr szemmel kiszúrom az ilyen szarvas hibákat...
2017. jún. 13. 01:06
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Az gondolom eszedbe sem jutott, hogy a tulaj ragaszkodott az adott vastagságú szigeteléshez, de a gázcsővel nem foglalkozik... Egyből szidod a vállalkozót úgy, hogy azt sem tudod mi miért történik...

Ráadásnak ha csak a szigetelédre bízott meg egy csapatot, nekik az adott területből kell kihozni a legjobbat, ők nem rakhatják odébb a gázcsövet. Ez a tulaj dokga, hogy keressen rá gázost ha zavarja, de lehet pont ő kérte, hogy ne látszódjon... De nem, egyből a kivitelező a kókler, a gányolós stb... Te meg az okoska aki otthon ül és unalmában mások dolgával foglalkozik, ahelyett, hogy saját életed lenne... Szánalmas...

2017. jún. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy épkézláb kőművesnek kellene annyi eszének lenni hogy azt tanácsolja a laikus tulajnak hogy szigetelés előtt rakassa kijjebb a gázcsövet. Mégis ő a szakember. Én most csináltattam a gázt kérdezte a szerelő szeretnék e később ha igen milyen vastag szigetelést? Pedig megtehette volna hogy nem szól és ha szigetelek a kijjebb rakatásért újra felveszi a pénzt. De nem így tett mert normális szakember
2017. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gondolom nem tudod, de létezik egy olyan fogalom, hogy szakmai igényesség. Egyébként az egész házat felújítják kívül-belül, nem csak szigetelést csinálnak.
2017. jún. 14. 01:56
 10/10 anonim válasza:
A konyhámat újíttatom fel, a gáztűzhelyhez a gázcsövet be kellett vezetni. Ha már úgyis hozzá kellett nyúlni a külső falon gázcsövet végig kintebb rakattam, hogy ha eljutunk a szigetelésig, nem kelljen ismét hozzá nyúlni. Úgy tájékozódtam, hogy esetleges szivárgás esetére ez a megfelelő megoldás.
2017. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!