Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen festéket használjak a...

Milyen festéket használjak a fenyőből készült előtető újrafestésére? Kell alapozó/favédő?

Figyelt kérdés

Szeretném újrafesteni a bejárati ajtó előtti fenyőből készült előtetőt. Már spalklival, hőléfúvóval leszedtem a festék nagy részét, de ez kb a 60%án sikerült telljesen, a nagy részén látszik a régi sötét barna festék. Utána lecsiszoltam csiszológéppel. Most jönne a festés, de nem tudom, milyen vegyek. Utánaolvastam, de kicsit elevsztem... Vékony lazúr gondolom nem jó, főleg, mivel látszik az előző festék és nem takarná a régi színt. A vastaglazúr jó lenne? Abból vizesbázisú, vagy oldószeres kell? El fogja takarni a régi festéket?

Kell előtte használnom valamilyen favédőt?


2017. jún. 12. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

akarod látni a fa erezetét?

mert ha nem akkor valamilyen akril bázisú festékkel állj neki.

igaz ez nagyon gyatrán fed és drága is, de igazán tartós lesz és szép felületet lehet vele csinálni.

először meg kéne nézni, hogy ha oldószeres festéket használsz akkor nem e oldja vissza a régit.

ha van otthon hígítód, akkor ronggyal próbáld ki.

víz vékony bázisú lazúrt is csak akkor érdemes, ha akarod látni a fa erezetét, de mivel itt már a régi festék miatt erre kicsi az esély, vagy vizes vastag lazúr, vagy akril matt zománc festék.

2017. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ja és favédőt csak akkor használj, ha azt a fa be tudja szívni.

ha van (marad) rajta régi festék ami azt megakadályozza, akkor felesleges

2017. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!