Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen típusú fűtés lenne jó...

Milyen típusú fűtés lenne jó vályogházba?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Most veszünk végre egy kis házikót.A nagy része vályog építésű.Alapterülete 75Nm.Gázkonvektoros jelenleg illetve van 2 kémény.Ti hogy alakítanátok ki a fűtést?Ez a konvektor nekem felejtős.Cserépkályha jó csak elég régimódi.Szívem szerint beradiátoroznám, vegyes tüzelésű kazán és fával tüzelnék.Meg fogom nézni ennek a költségeit.Van esetleg valaki aki mostanában csináltatott ilyet?Szívesen meghallgatnám.Köszi mindenkinek a válaszokat!

2017. jún. 21. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia:)

Mi is most vettünk egy ugyanekkora kis házat, és mi beradiátoroztattuk.

Szerintem neked is jó döntés lenne ezt tenni. Vegyestüzelésű, a cserépkályhát se romboljátok el mert az nagyon jó dísznek na meg azzal is lehet fűteni.

Remélem egy,keveset segítettem.

:)

2017. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes tüzelésű puffertartállyal, termosztáttal, ami szerintem nem egy luxus, hiszen anélkül vagy túlfűtöd a házat, vagy fázol...

Termosztát 22fokon, ha a fölé szeretnénk fűteni, arra az esetre van minden szobában egy egy hordozható cserépkályha, illetve a konyhában sparhelt.

2017. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még annyit tudnál mondani , hogy nagyságrendileg mennyiből jött ki minden?A kazán a keringető szivattyú a radiátorok csövek munkadíj stb...
2017. jún. 21. 21:22
 4/7 anonim válasza:
120 négyzetméteres vegyes falazatú házat vettünk, gáz falikazánunk van és arra lett rákötve egy vízteres kanadalló, puffertartállyal illetve termosszal. Minden helységében a méretének megfelelő méretű és teljesítményű radiátorokat tetettünk. Az egész összköltsége kb. 600 ezer forint volt.
2017. jún. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Puffertartály, termosztát, szivattyú, csövek voltak az újak, a kazánt, radiátorokat 1 év alatt szemezgettem össze használtan jófogáson, mikor épp mit találtam a lehető legolcsóbban... néha meglepő miken adnak túl az emberek mennyiért... így a 80négyzetméteres 2.5szobás hosszú vályogház teljes központi fűtését 400.000ből kijött, ha minden új lenne. Akkor alsó hangon 800.
2017. jún. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és kis faluban lakom, friss falusi vagyok és nem tudom más faluban így megy e ez, de nálunk a helyieknek a szakik az ilyen bekötéseket meg stb-t, ha semmi komplikáció nem adódik, akkpr ingyen csinállják, nem számolnak minkadíjat, hiszen itt a kis 600fős közösségben sose lehet tudni, miben lehet majd számítani a másikra... nekem ez nagyon jó érzés így város után.
2017. jún. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia. A házunk 60 nm. Vegyestüzelésű kazánnal ellátott kpi fűtés, hozzá pedig szerelt kémény, engedélyeztetés, méretezés stb. 1.5 millió. Mindez puffer nélkül.
2017. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!