Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora az ideális szerelőajtó...

Mekkora az ideális szerelőajtó mérete?

Figyelt kérdés

Panellakásunkban a wc felújításánál tartunk, és a furnérből (?) készült hátlap cserére szorul (hogy végül mire, azon még gondolkodunk, gipszkarton, akár másik fa lap, a jelenlegivel elsősorban esztétikai problémák vannak (több darabba van vágva eleve, lyuk a tartály átépítése miatt, a hidegvízóránál egy szerelőablak is található, viszont a melegvízórát alig lehet leolvasni, és cserélni is kell majd, a szaki már jelezte h tegyük hozzáférhetővé). Az új hátlapon tehát szeretnénk két darab szerelőnyílást elhelyezni majd a két vízórának (természetesen ahhoz távol találhatóak egymáshoz, hogy egyetlen nagyobb méretű ablakkal megoldható legyen, és véletlenül sem azonos magasságban vannak).


Ha lehetséges, vízszerelésben jártas szakember véleményét szeretném kérni, hogy mekkora szerelőnyílás (azaz rendelkezésre álló tér) szükséges ahhoz, hogy cserélhető legyen a vízóra a hátfal kimozdítása nélkül? Lehet készen kapni különböző méretű csempe- ill. szerelőablakokat, nem szeretnék úgy járni, hogy megvesszük, beszereljük, és vízóracserénél kiderül, hogy nagyobb kellett volna mert nem elég a hely, ezért bontsuk ki a hátoldalt.



#csempe #vízóra csere #szerelőablak
2017. jún. 30. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Akkora hely kell,hogy a szerelő kényelmesen elférjen benne a szerszámokkal. Nem tudok pontos adatokat,de nem árt ha a főcsap előtt és a szerelvény utolsó része (szintén valamilyen csap a vízmérő mögött) egy 5-10centi legalább legyen.Tehát legalább olyan széles legyen az ajtó. És akkor lehet,hogy keveset mondtam. De igazából én ehhez nem értek.Kérdezz meg egy szakembert telefonon.Szerintem amiket gyártanak azoknak jónak kell lenniük :)
2017. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!