Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány fokos előremenő ideális...

Hány fokos előremenő ideális egy kombicirkónak?

Figyelt kérdés
Hagyományos, tehát nem kondenzációs kombikazánunk van, radiátorokkal, a lakás jól szigetelt. Akárhányszor nálunk jár a gázszerelő, mindig felveszi az előremenőt 80 fokra. Ezt indokolatlannak érzem, mert a lakás kicsi és jól szigetelt, még nagy hidegben is lazán kifűti 55-60 fokos víz is, ilyen enyhe hőmérsékletnél meg pláne, sőt jelentős túlfűtés van. Levettem tehát 65 fokra az előremenőt, de még ez is soknak bizonyul, viszont azt hallottam, nem kondenzációs kazánnál nem szabad 60 fok alá vinni a hőmérsékletet. Igaz ez, vagy nyugodtan levihetem 50 fokig is akár?

2017. márc. 16. 17:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt: A kazán kb. 2 éves, tehát újszerű
2017. márc. 16. 17:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 65 fokon simán elegendő.Nem kell szétégetni a kazánt.
2017. márc. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

70 fokra kell beállitani.Nálam 80 ról vette vissza a szerelő 60 ra .Mert hogy ez kiméli legjobban a kazánt . Én viszont tudom,60 as előremenővel gyenge fűtés érhető el,illetve hosszadalmas az az idő,amire meleget is lehet érezni.

Nem tudom a nálad járt szerelőnek van e kazán fűtői végzettsége is .A túlfűtést te sem azzal éred el,hogy 80 as az előremenő,hanem azzal,hogy a szobatermosztát van magas hőmérsékletre állítva .A kazán azt a programot csinálja,amire a fűtési rendszer be van állítva .

Ha leviszed 50re,akár 3-4 óra is eltelik,mire meleg lesz annyira,hogy magasabb hőmérsékletre állított szobatermosztát kikapcsolja a kazánt.Közbe meg pörög a villanyóra is,hisz a keringtetőnek is menni kell.

Magasabb előre menővel fele annyi idő alatt meleg lesz .

2017. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65 fokon van, annyira is állította a szervizes amikor beüzemelte,de minden évbe elmondja kérdésemre,hogy jó a 65...ha durva hideg van kint mint most is volt rá példa akkor mondta 70-re nyomjuk fel,felnyomtuk. De aztán utána újra vissza mentünk 65-re.
2017. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A földgáz égéstermékeiből a kondenzáció 53-55 C fok alatt valósul meg.

A gyártói ajánlás szerint, ha kondenzációs kazánod van, ezen hőfok alatt érdemes, ha meg nem kondenzációs kazánod van, ezen hőfok felett ajánlatos üzemelni.


És nem az előremenő hőfok számít, hanem a visszatérő!!!


Szóval a kazánba visszatérő víz hőmérsékletének nálad nem "ajánlott" 53 fokosnál hidegebbnek lennie! Hogy ehhez a visszatérőben mért 53 fokhoz nálad mekkora előremenő hőfok tartozik, azt neked kell kitapasztalni/kimérni (mert a radiátorok méretétől, a lakásban tartani kívánt levegő hőfokától, stb. függ, hogy mekkora a hőlépcső a kazánban). Ez ahány fűtésrendszer, annyiféle érték, mindenhol más és más.


(Zárójelben jegyzem meg, hogy láttam már olyan nem kondenzációs kazánt is, amely 25 évig üzemelt 50 fokos előremenővel, a gyártói ajánlástól jelentősen eltérve, és mégsem lyukadt ki hamar a kondenzátumtól.)

Ha a készülék még garanciális, moroghat a beüzemelő, ha eltérsz a gyártói ajálástól. Ugyanis a hibák garanciális kijavítására csak a felhasználói utasításban foglaltak betartása esetén tarthatsz igényt.

Ha már nem garanciális, olyan hőfokon üzemelteted, amilyenen számodra a leggazdaságosabbnak tűnik. Vállalva azt a kockázatot, hogy a kondenzáció miatt hamarabb korrodeál, mint számítottál rá.

2017. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, különösen az utolsót! Mentek a zöld kezek.
2017. márc. 17. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!