Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol találhatok olcsó asztalos...

Hol találhatok olcsó asztalos (bútorba beépített terrárium kellene, a bútort is meg kell építeni, mert az sincs még meg) Mo. -n bárhol?

Figyelt kérdés
Nagy terra kell 170x130x60 cm-es szekrénybe építve lesz. Eddig 1 ajánlatot kaptam csak, de az 300.000 Ft, majdnem lehidaltam. Olcsóbb asztalost ismer valaki?
2017. júl. 2. 08:17
 1/7 anonim válasza:
Helyileg hol keresed? Azért nem mindegy, hogy Debrecen, vagy Keszthely?!
2017. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy Mo.-n bárhol jó, mert ha van olyan asztalos, ami nem százezrekért, hanem mondjuk 40ezerért megcsinálja, akkor utazok én 300 km-t is érte.
2017. júl. 2. 09:53
 3/7 anonim válasza:
100%
Bútorlapból szeretnéd gondolom. Nézd meg neten a négyzetméter árakat, aztán akkor talán kicsit képben leszel.. 40-ért persze, álmodozz csak.
2017. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olcsón nem sok helyen fogják neked legyártani.

Ha megvan az elképzelés, akkor onnan csak az elemekre van szükség, faragasztóra és kötőelemekre - számold ki mekkora táblák kellenek, kérj árajánlatot olyan műhelytől ahol bútorlap méretre szabást vállalnak és egy ismerőssel (akinek van felszerelése, mint szorítók pl.) rakjátok össze, így a munkadíjat meg lehet spórolni részben.

Magára a bútorlap négyzetméterére nyugodtan számolj 2500-3000 között, hacsak nem fehéret szeretnél, mert az előfordul 2000 környékén. Vagy valami extrábbat, mert az meg még feljebb van.

Mondjuk itt benne van az a veszély, hogyha elmérted, akkor az a te veszteséged, míg ha asztalossal csináltatod, akkor ezt a rizikót ő vállalja...

2017. júl. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az alapanyagok kb. 25ezerbe kerülnek (fehér bútorlap, üveg, sínek, csavarok, szellőzőrács stb.) ezek megvannak, kiszámoltam, lapszabászatnál. üvegesnél stb. megnéztem.

Ezért gondoltam kb. 40ezerre, hiszen nehogymár egy 15ezres haszon ne legyen elég valakinek (ráaádsul itt falun) mi az hogy 300ezer?! 275.000 Ft-os munkadíj enyhén szólva sok (még akkor is, ha van ugye telephely költségük meg egyebek).

Most már ott tartok, hogy akkor magam csinálom meg. Az a baj, hogy csavarozással nem lesz olyan szép.. faragasztóval meg lehet egy komplett 170x130x60-as bútort szépen csinálni? Milyen faragasztót ajánlotok?

2017. júl. 3. 10:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Maga a faragasztó nem lesz elég, kell máshogy is rögzíteni. Összecsapolni, valami csavaros rögzítést vagy vasalatot használni.

És kellenek megfelelő fúrók, ha olyan a rögzítőelem, akkor marófej, ilyen huncutságok - ezért írtam, hogy valakivel közösen csinálni, akinek van felszerelése.

Nézz körül az ismerőseid között, hobbiasztalos, méhész (aki magának csinálja a kaptárakat), felkészültebb barkácsoló, ilyen emberek szoktak rejtegetni felszerelést a garázsukban/műhelyükben.


Mondjuk a 25e anyagköltség csalóka lehet - de ha nekifogsz, akkor üdv a "sötét" oldalon: én ilyenek miatt tanultam meg autót fényezni, hegeszteni, varrógépet használni kárpitozáshoz, fémet polírozni meg még pár dolgot. :D

2017. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Felszerelés az van apukámnak mindenféle, csak használni is tudni kéne. :D

Arra gondoltam, hogy a bútorokat egyszerűen összecsavarozzuk, az jól tart és a csavarokra lehet ilyen "fedőt" rakni, nem tudom mi a neve, úgy még szép is lehet.

2017. júl. 3. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!