Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy ilyen, a képen látható...

Egy ilyen, a képen látható rejtet ledes megoldás mennyivel fogyaszt többet, vagy gazdaságos-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Ha megdobná a villanyszámlát, mennyivel, ha nem, akkor mennyire praktikus szerintetek?


Ha lehet, csak olyan írjon aki próbálta már, van neki, és konkrét tapasztalatokat tud írni hogy dobott-e a fogyasztáson. Mert vettünk egy lakást szanaszét vertük, felújítás alatt van és én elgondolkodtam rajta, hogy akár konkrétan a lámpák helyett lehetne használni, mellé még lennének álmennyezeti kis kerek lámpák néhány helyen, meg 1-2 hagyományos lámpa, de a folyosón, és a nappaliban meg talán a szobákban elgondolkodtunk ilyenen.


[link]



2017. júl. 9. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogyasztás mindig adott, az elhelyezèstől mièrt változna(?). Fogyasztás ügyben mèterenkènt 9-14w- ot számolhatsz.

Praktikusság szempontjából meg kinek mi jön be.

2017. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthetően írtam. Nem tudom mennyi a jelenlegi fogyasztásunk mivel új lakás, most vettük. Csak arra lettem volna kíváncsi hogyha a lámpák többségét ezzel váltanánk ki, kvázi helyettesítenénk az átlagban dobna-e a költségeken vagy sem. Most függetlenül attól, hogy nem olyan erős a fénye értelemszerűen mint egy klasszikus világítótestnek - bár ez is relatív, láttam már nagyon jól kihasznált bújtatott ledes megoldásokat.
2017. júl. 9. 10:32
 3/4 anonim ***** válasza:

maga a LED fogyasztása minimális.


- 3528-as LED szalag 30 db / méter = 140 lumen (2,4 Watt)

- 3528-as LED szalag 60 db / méter = 260 lumen (4,8 Watt)

- 3528-as LED szalag 120 db / méter = 500 lumen (9,6 Watt)

- 5050-es LED szalag 30 db / méter = 420 lumen (7,2 Watt)

- 5050-es LED szalag 60 db / méter = 840 lumen (14,4 Watt)


viszont a tápegység és a vezérlő egység már lényegesebben többet fogyaszt, mivel ezek általában állandó üzeműek.

de még mindig elhanyagolható összességében a teljesítmény felvétele, a kompakt fénycsövekhez vagy régebbi fényforrásokhoz képest.

egyszóval olcsón lehet üzemeltetni, jelentéktelen a fogyasztása. viszont maga a rendszer elég drága.

én most csináltam itthonra RGB LED rejtett mennyezeti világítást, 5 méter cakkom 35ezer forint volt.

és ebből az RGB LED szalag volt a legolcsóbb (7500ft). a többi pénzt a vezérlő, a táp, a távirányító, az alumínium profilok, a plexi burkolat stb tette ki.

és ez csak az anyag, ha szakember szereli be akkor kb ugyanennyit el kér munkadíjnak.

egyébként csak kiegészítő világításnak érdemes ebben gondolkodni!

2017. júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon kellemes, egyenletes szórt fényt ad ez a megoldás. Ami a hátránya, hogy tükörsima plafon kell hozzá, különben nagyon ronda lesz.
2017. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!