Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egyre lassabban folyik a...

Egyre lassabban folyik a melegvíz, de csak egyik csapon. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: megnyitom a kádnál lévő melegvíz csapot amiből el is kezd folyni a víz, viszont egyre gyengébben és végül teljesen eláll. (közben néha még a csövek is "zörögnek") Utána nyitok még egy kicsit a csapon, akkor megint elindul és újra eláll. Kb. a harmadik nyitásra (közben nem zárom el, csak folyamatosan egyre jobban nyitom) sikerül úgy beállítani, hogy lehessen vele fürödni.

A nagyobb probléma viszont az, hogy mi szoktunk tus-stopot is használni és ha azzal elzárom a tusoló alatt és újra megnyitom akkor viszont elkezd ömleni a forró víz olyan sugárban amennyire korábban megnyitottam a csapot. Akkor újra elzár és kezdi elölről a beállítást.

A többi helyiségben viszont semmi gond vele, úgyhogy valószínűleg azzal az egy csappal/vezetékkel lehet a baj. Hívjak szerelőt vagy magam is meg tudom oldani?


2017. júl. 24. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szedd szét a csapot,nézd meg mi van vele. Lehet, hogy vízköves.


De csak akkor kezdj neki egyedül, ha össze is tudod rakni, mert egyébként víz nélkül maradsz.

2017. júl. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A leírásodból nem derül ki,hogy egy karos tusoló csap,vagy 2 elzáró szelepes.Szerintem az utóbbi és ennek a hibás orsó az okozója a melegvíz oldalon.Kikopott a csapban az elzáró orsója.Ezt kicseréled újra és már is működik majd normálisan.Ezt te is megoldhatod 5 perc alatt.
2017. júl. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt kicseréled kompletten benne [link]

Meg is van.

2017. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, két elzáró csapos. Köszönöm a segítséget, holnap ki is próbálom.
2017. júl. 24. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!