Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A dryvit mennyit hangszigetel?

A dryvit mennyit hangszigetel?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Semennyit. Hőszigetelő anyag.
2017. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan annyit,amennyit az olyan hőszigetelés kategóriába tartozó ablak.Ez összetett dolog.Milyen vastag a dryvit attól függ,de ha a nyílászárók,nem hő és hangszigeteltek,akkor a hangok is átjönnek ott.Azért is nehéz észre venni a hangszigetelését,meg a téglafal is hang szigetel.

Olyan %-ban hangszigetelő.mint amilyen %-ban növelte a hőszigetelést.Így az egyszerűbb elmondani.

2017. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Esküszöm eddig ahány embertől megkérdeztem annyi féle választ kaptam. Valaki szerint van olyan jó, mint a kőzetgyapot, van aki azt állítja, hogy pont felerősíti a hangokat. Hivatalos adat meg nincs. De szerintem azért valamennyit csak számít.
2017. júl. 26. 09:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Hang szigetel, de én sem tudom megmondni, hogy mennyit.


Ezt azok az ügyfeleink tudják tanúsítani, akik forgalmasabb utak mentén laknak, és leszigeteljük a házukat. Mind mondta, hogy sokkal csendesebb lett, de ezt így számszerűsíteni nem tudom.


Felerősíteni a hangokat csak speciális építészeti megoldások után tudja bizonyos helyeken, de ez inkább társasházakra jellemző.

2017. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Esküszöm eddig ahány embertől megkérdeztem annyi féle választ kaptam."


Mert mindenki építésznek vagy építőmérnöknek képzeli magát aki egyszer kifestette a szobáját.

Vannak hőszigetelő EPS lemezek, azoknak vannak teljesítmény nyilatkozatai, azokra rá van írva hogy mennyi DB-el csökkent.

2017. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem EPS-80 homlokzati van, a legtöbb helyen nincs is semmilyen papír semmilyen anyagról, néhány helyen találtam, de ott is a legtöbb adathoz NPD-t írnak, ami szerintem No Particular Data-t jelent, vagyis nem mérték.
2017. júl. 26. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!