Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az normális hogy lejön a...

Az normális hogy lejön a Hammerite a kerítésről a legkisebb karcolódástól / ütődéstől is?

Figyelt kérdés
Leszedtük a pergő rozsdát, lecsiszoltuk a rozsdás részeket drótkefével és csiszológéppel, lemostuk samponos vízzel az egészet alaposan, lecsapattuk slaggal is erős vízsugárral, plusz a régi alap festék is matt volt (gyárilag fekete kovácsoltvas jellegű kerítés), most mégis egy egyszerű karcoló behatástól jön le a festék mint valami gumi bevonat, pedig 2 napja festettük :( Ez normális? Lehet hogy túl meleg volt neki a festéshez? Pedig jóval hűvösebb volt mint szokott lenni (max 27 fok). Igaz néha egy picit után kellett pótolni a hígítót mert extra gyorsan párolgott, lehet ez volt a baj? (lakkbenzines Cellkolor hígítót használtunk, aminek elméletben ugyanaz az összetétele mint az arany árban kapható Hammerrite hígítónak)

#kerítés #fém #felújítás #festés #rozsda #Hammerite #kerítés festése #kerítés festés #festés rozsdára
2017. júl. 29. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem feltétlen ugyanaz a higító, nem véletlenül fejlesztették ki hozzá :-) De még előfordulhat, hogy nem kötött hozzá rendesen az alapfelülethez. De elméletben ez nem normális hatás :-)
2017. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is volt ilyen tapasztalatom a Hammerite festékkel. Nem kötött hozzá szilárdan az alatta levő fehér festékréteghez és helyenként lepattogzott a felvitt sötétbarna Hammerite.
2017. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyári leírás szerint nem kell higítani mert festésre alkalmas állapotban kerül forgalomba.Kivéve,ha szórni vagy hengerezni akarjuk a festéket.

Én két dologra gondolnék egyik az idegen higító másik a

régi festék maradványok és az új nem bírja egymást.

2017. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanígy lepattogzik az a fos hammerite.
2017. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amúgy én egy korlátra festettem. Nem hígitottam, úgyhogy lehet, hogy a régi festékre nem lehet ezt a szutykot kenni.


Végül vettem a legolcsóbb 1500 Ft-os festékből, az meg teljesen jól rajta maradt.


Szóval egy nagy parasztvakítás ez a hemerájt.

2017. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is csalódtam...valamikor 30 éve az NDK-ban csináltak jó festéket,-most ismét lehet ezt a márkanevűt kapni,az állítólag jó(bb) mint a hamme...a neve adhez(s)or.
2017. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az nem jó hír hogy ilyen sokan jártatok így :(


Most ki fogjuk próbálni, hogy még egy-két vékony réteget ráviszünk, hátha az a baj hogy nem elég vastagon vittük föl és így nem tud rendesen védeni.(mivel szivacshengerrel dolgoztunk)


Vagy lehet, hogy nem tudott eléggé megtapadni az előző festék rétegen (mert ahol nem rozsdásodott, ott nem csiszoltuk meg egyáltalán a kerítést), viszont az a fura hogy ott is ezt csinálja, ahol full fémig visszacsiszoltuk :(


Sőt ebben az a vicc hogy olyan helyeken is ezt tapasztaltuk, ahol még nem hígítottuk a Hammerite-ot semmivel (az elején becsülettel megpróbáltuk simán natúran felkenni a kerítésre, a dobozon lévő utasítás szerint)


Hígítanunk muszáj volt végül, mert ecsettel kenhetetlen volt (olyan állaga lett 1 ecsetvonás után a felületen mint egy ragadós krémsajtnak) borzalmas gusztustalanul nézett ki a benne maradt ecsetvonásokkal, így elhatároztuk hogy festékszóró híján kicsi szivacshengerrel visszük fel, ehhez viszont kissé hígítani kellett. persze nem fél litert locsoltunk bele csak egy nagyon-nagyon minimálisat (egy nagyobb tál festékhez max 1 kupaknyi hígítót, szerintem a javasolt 9:1 aránynál is bőven kevesebbet) hogy értelmesen hengerelhető legyen

2017. júl. 30. 06:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a samponos lemosásban és a vízzel lecsapatásban volt a hiba. Illetve ez még nem hiba, de ezután zsírtalanítani kellett volna valamival a felületet. A régi festékréteget sem ártott volna egy kicsit megcsiszolni a jobb tapadás érdekében, a rozsdás részek rozsdamaróval való lekezelése pedig kifejezetten előnyös, hiába van ráírva, hogy közvetlenül a rozsdára kenhető.

Hígítani gond nélkül lehet lakkbenzinnel, az nem okoz problémát. Én autó felniket fújtam vele, ehhez pedig jócskán hígítani kellett, ennek ellenére már 3 éve a helyén van, bírja a sólét, sarat, stb..

2017. júl. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot ki fogom próbálni, hogy külön zsíroldóval is lemosom a fémet (Bár naivan azt gondoltam a zsíros hajra való sampon elég jó zsíroldásban :))) ) és egy picit finoman megcsiszoljuk, mert tényleg olyan mintha nem tapadna. :( most azon gondolkozom hogy nem kellett volna esetleg valami hídképző alapozóval alá alapozni? Bár a festék honlapja azt írja nem kell neki alapozás és rá lehet kenni az előző festékekre..


A rozsdás részeken végig lecsiszoltuk amúgy, és le is rozsdamaróztuk Evipass-sal. Tulajdonképpen nem azért vettünk Hammerite-ot, hogy egy az egyben rákenjük a rozsdára, hanem mert 8 év védelmet ígért fémre kültéren és ebből volt csak az a szín amit szerettünk volna (krém-fehér).

2017. júl. 30. 08:05
 10/12 anonim ***** válasza:

A csiszolást, felületérdesítést nagyon könnyű ilyen csiszolólapokkal végezni:


[link]


A zsírtalanításhoz pedig foltbenzint, féktisztító spray-t, nitro hígítót, vagy hasonlót érdemes használni.

Pl. ilyet:


[link]

2017. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!