Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van itt olyan, aki elektromos...

Van itt olyan, aki elektromos fűtőpanelre váltott?

Figyelt kérdés
Van egy magasföldszinti É-K fekvésű, 33 nm-es saroklakásunk egy 100 éves téglatársasházban. Télen nagyon hideg szokott lenni (2 oldalról utca veszi körül, alattunk pince, mellettünk alig fűtött lakásban él a szomszéd, a belmagasság 3,7 m). Eddig egy ócska Héra cserépkályhával fűtöttük a szobát (a konyhában nem is volt fűtőpanel), de szeretnénk felújítani a rendszert. Hívtunk egy megbízható gáz- és fűtésszerelőt, aki azt javasolta, hogy mivel számos költség mellett még a kéményt is bélelni kellene fel a 4-ik emeletig, ezért nagyon drága lenne a gázfűtésrendszer kialakítása. Azt javasolta, hogy gondoljuk át az elektromos fűtést, mert sokkal olcsóbban ki lehetne alakítani, és nem lenne sokkal drágább a rezsi. Szerintetek tényleg így van? Olyanok írjanak, akik már váltottak, és látják a saját számlájukon a különbséget. Köszönöm!

2017. aug. 2. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen így van. Kialakítani sokkal olcsóbb a villanyfűtés.

Használni lesz nagyon drága.

2017. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell kikalkulálni.

Annyit kell tudnod, hogy villannyal fűteni kétszer annyiba kerül, mint gázzal. És négyszer annyiba mint fával.

Kaptál ajánlatot gázfűtés kialakítására és villanyra is.

Vond ki egymásból a kettőt.

Na, most vedd elő a fa vásárlási számláidat éves szinten összesítsd számolj egy éves átlagot, és szorozd meg néggyel.

És az előbbi különbséget oszd el ezzel az éves fa-ár-átlaggal.

Évek számát adja majd az osztás. Hogy abból a pénzből amit megspóroltál most az olcsóbb bekerülési költséggel, hány évet fűthetsz a megspórolt összegből. Utána viszont tiszta bukóban vagy, mert a gázhoz képest dupláját fogod fizetni.

2017. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem számolhat 4x-es szorzóval a gázhoz képest.
2017. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat. A villanyfűtés kialakítása tudom, hogy sokkal olscóbb, inkább az érdekelne, hogy igazat mondott-e arról, hogy a rezsi nem sokkal lenne drágább, mint gázzal.
2017. aug. 3. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"igazat mondott-e arról, hogy a rezsi nem sokkal lenne drágább, mint gázzal"


Hogy a rezsid mennyi lesz, azt nem tudjuk, mert abban a szemétszállítás és a vízdíj is benne van.

Csak a fűtéssel kapcsolatban nyilatkozunk itt neked.

Én a kettes kommentemben azt írtam, hogy a fűtésed villannyal dupla annyi lesz mintha gázzal fűtenél. (És a fafűtéshez képest négyszerese.)

A hármas kommentelő szerint ennél rosszabb a helyzet, és szerinte nem duplája lesz a villanyfűtés üzemeltetésének ára a gázhoz képest, hanem négyszeres.

2017. aug. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszi, nem volt egyértelmű a kommentem.

Közben én is vettem a fáradtságot, és végeztem egy kis számítást. Remélem, jól számoltam.


A kondenzációs gázkazánnal az energia közel 100%-a hasznosul, valamelyiknél akár 109%-a.

Igen, megy ki a kéménybe is hőenergia, de ez a hatékonysági számítás ennek figyelembevételével készült, mivel a mai modern technológiákkal a "bent maradó" gázt nagyobb hatásfokkal tudja hasznosítani, így hiába szökik kifelé is egy minimális hőmennyiség, mégis közel 100 %-os hatékonysággal alakítja hőenergiává a felhasznált gázt a készülék.


1 m3 földgáz ára 110-125 ft körül van, mondjuk számoljunk átlagosan 120 Ft-tal. 1 m3 gáz átlatos fűtőértéke 34 MJ/m3, tehát 1 MJ-nyi hőenergia előállításához 0,0294 m3 kell, ez 3,5 ft-ot jelent mj-onként.


A mai modern fűtőpaneleket is úgy reklámozzák, hogy közel 100 %-os hatékonyságúak, ez nagyon jól hangzott a számomra, de a férjem mondta, hogy ez csak marketingszöveg, mert mi mássá alakulna át az elektromos áram az esetükben, mint hőenergiává?

Tehát ennél "energiatakarékosabb" nincs, ezért nem is reklámozzák ezeket a fűtőpaneleket A++ energiaosztállyal, mivel eleve D-nél jobbat nem tudnak elérni.


1 KWh-nyi áram díja 36-42 ft, mondjuk átlagban 39 ft, ezzel 3,6 MJ-nyi hőenergiát lehet előállítani. 1 MJ-nyi hőenergia előállítása árammal: 10,8 Ft-ba kerül.


Tehát közel 3X annyit kell fizetni vilanyfűtés esetén, mint gázfűtéssel ugyanazért a hőérzetért.

2017. aug. 3. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!