Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen szakember kell ide,...

Milyen szakember kell ide, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

1970 körül épült a házunk, 2004-ben bővítve lett tetötérrel.

A régi tető lelett bontva erre fafödémes megoldással került rá úgymond a " padló" nem lett itt rábetonozva.

Recseg mint a qva isten, nem is ez a legnagyobb probléma.

Mozog az egész mászkálás közben. Repedezik a sarkok..

A fürdőszobába a csempe hibátlan a járólap töredezett,repedt. Múltkor az egyiket felszedték kicseréltem..

ajárolap alatt van egy háló alatta osb lap..

nyilván mozog minden a fuga kitörik a járolspnál azt nem lehet visszakrnni,újra kitörik.

A felszedett járolap alatt az osb tiszta fekete egyet ugranék és átszakadna!! Zuhanyzás során, ami mellé ment víz idövelslá került,hiába lett feltörölve..

Az alsó csempe és járolsp között 1cm-s a hézag .. a padló meg a fal nem tslálkozik..

A szobámban az ágy mellett szintén a parketta és a szegőléc között hézag!! Nyilván ott az ágy súlya is de akkor is csúnya..


Anyaméh mindent a legolcsóbbol megcsináltak mert az jó mert mindenen spórol ,hiába mondom nekik mi van itt egyszerűen leszarják addig amíg tényleg át nem szakad az egész..

most 23 éves vagyok még mielőtt az lenne a válasz,hogy miért nem intéztem én az építkezést ( 10 évesen)

Nekem kell a dolgokat a kezembe venni,mert senki nem tesz semmit!


Mit lehetne itt tenni ezügyben? Mit ajánlanátok vagy hogyan állnának neki?


2017. aug. 2. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Statikus a neve annak a szakembernek, aki azt vizsgálja, mennyire jó szerkezetileg egy épület.


Sajnálom a helyzetet...

2017. aug. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Amit kéne.. elsősorban a fürdőben teljes járolap csere,de előtte osb lap csere..

Utána kicserélném a laminált padlót mert itt is a legolcsóbb,bükk lett,amiblehet hogy valahol királyunk mutatna vagy olyan berendezèssel. A dió nekem jobban tetszik, ennyi.

Meg újra festetnék, ezek meg nem is olyan lehetetlenek.. csak a fürdőszoba a legnagyobb gond és utána ugyan úgy mozogni fog..

2017. aug. 2. 17:47
 3/20 anonim ***** válasza:

Gondolom ez még mindig a szüleid háza. Mert akkor ez nem a te dolgod.

Most te akarsz rá költeni sokat mert ők spóroltak?

Valószínűleg betongerendás megoldás ott szóba sem jöhetett volna.

Én 23 évesen lakást vettem amit teljesen felújítattam, nem a szüleimet fikáztam akiknél lakom.

2017. aug. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Miért költöznék el és fizetnék másnak,akkor itt van egy egész emelet ahol egyedül vagyok?!
2017. aug. 2. 18:29
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Ha jól értelmeztem, akkor fafödémre tették az emeletet, ez pedig tilos és életveszélyes.

Sajnos a varázsszó a födémcsere, amit gondolom nem fogsz bevállalni, mert súlyos milliók.

A jelen állapottal nem tudom mit lehetne kezdeni ...

2017. aug. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
* födémcsere betongerendákra
2017. aug. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ha hol rémlik.. lelett bontva az alapít vagy plafonig ha alulról nézzük..

Erre ment a gerenda majd arra padló deszka végig.. majd erre jött talán az osb .. valami ilyesmi rémlik,

Csak nem lehet annyira veszélyes ha ez kivitelezés lett!

Miért veszèlyes?

2017. aug. 2. 20:23
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem magán a betonon vagy plafonon van a fafödèm, a között ott a gerenda és azon .. ha emiatt mondod veszèlyesnek.. ha a betonon lennék az beszakadt volna azonnal szerintem,de Gerendás van minden, amit tehettek volna sűrűbben és talán nem recsegne.. vagy annyira nem.
2017. aug. 2. 20:27
 9/20 A kérdező kommentje:

Amikor lelett bontva a tető utána egy beton koszorú lett körbe csinálva, nem lett bevonva az egész betonnal. Most vagy erre ment s gerenda vagy szintbe lett építve a betonnal nem tudom.. szerintem a beton koszorúra ment a gerenda arra a padló deszka osb meg talán szigetelés nem tudom és az osb-re a parketta járolap. A plafon vagy a régi beton aljzat között hézagos, egy gerendánxi magasságú .. ezen a padló deszka ..


Valami ilyesmik rémlenek!

2017. aug. 2. 20:33
 10/20 A kérdező kommentje:

[link]

Ez veszélyes? Így van meg csinàlva.

2017. aug. 2. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!