Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ilyen fajta gázkonvektorokat...

Ilyen fajta gázkonvektorokat érdemes lecserélni?

Figyelt kérdés

Nem az enyém a hirdetés, csak a fotó miatt linkelem, nekem is többségében ilyen konvektoraim vannak: [link]


Szerintetek érdemes mai konvektorokra lecserélni?

Mi már 20-25 éve használjuk ezeket. Voltak már bajok velük, hogy elaludt magától a láng, vagy bekapcsolni nem tudtuk, hasonlók. Szerelő mindig meg tudta csinálni.


Egyszer egy szerelőt kérdeztem, hogy új konvektorokat kéne már vennem? Erre ő azt mondta, hogy a mai gyártmányok sokkal rosszabb minőségűek, mint ezek a régiek.

Amikor másik szerelő jött, ő meg magától azt mondta, hogy régi vackok ezek, nem ártana lecserélni.

Mindkettő szakember, jól meg is javították nekem amit épp kellett. De teljesen ellenkezőleg vélekedtek a konvektorokról.

Most jön ez a pályázat, és tanácstalan vagyok.....


Szerintetek?



2017. aug. 23. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Az égőfej állapota a lényeges. meg az égéstéré.

Egy lángőr 1000 Ft, egy gyújtó 2500 + munkadíj ki mennyit kér.

Amígy az égőfej és az égéstér rendben van, szinte a végtelenségig javíthatók a FÉG konvektorok.

2017. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen van, mint a képen, és eszem ágában nincs lecserélni Ez egy öntöttvas konvektor. Nem kattog úgy mint a lemezes. A hatásfoka pedig ugyanannyi, (92% a parapetes, 85% a kéményes) mint az újaknak.


Nálam már 30 éve működik. Összesen kétszer kellett belenyúlnom: 5 éve szét kellett szednem az őrláng részt, és kipucolnom. Azóta pöccre indul, minden évben. A másik: a rugó a szabályzójában elgyengült és ezért utána kellett állítanom.


Aníg van hozzá szervíz alkatrész, én nem válnék meg tőle.

2017. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz milliós beruházással központi fűtést csináltatni, akkor ezeket cseréld ugyanilyenre, vagy javíttasd a végtelenségig, mert az újabbak tényleg ócskák.
2017. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom már elindult a pályázat....

de ha minden adott egy központi fűtéshez akkor az a jó megoldás,de ha arra nincs lehetőség lehet én inkább hagynám azokat amik vannak

2017. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jó-e rá a pályázat, de érdemes szerintem megfontolni a konvektor-kazánt, ami vizet melegít, és 2-3 fűtőtestbe még el tudja osztani. Bár ehhez csövezés is kell, meg fűtőtestek, de szerintem jobban néz ki, és modernebb, mint maguk a konvektorok.
2017. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amíg van hozzá alkatrész, addig felesleges. Amaiak sem tudnak többet, esetleg 1-2% hatásfokkal jobb, az meg sosem térül meg. Olcsón, jól javíthatóak, és van alkatrész hozzá, egyszerűek mint a faék. Én ennél jóval régebbit cseréltettem le, de csak azért mert megrepedt a dobja már.

Viszont rohamosan mennek fel a konvektor árak, mert a 2 éve a 5.8kw-os féget annyiért vettem, mint most a 3kW-osat.

2017. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen.

Hosszú távon ki fogják tiltani az öreg konvektorokat, a rossz hatásfok miatt.

Jelenleg is fut egy akciós pályázat a konvektor cserékhez:"Otthon melege 2017".

Ennek megfelelően van egy "veszett drága" olasz:

olasz "Fondital Gazelle" konvektorok.

Olcsóbb: Wamsler SE GWH 2 -3 -4 -5. (Pelgrim olaszt gyártják).

Más:


Sajnos nekem hiányzik a Lampart Promontor 45 öreg parapet gázkonvektor gyári leírása.


Esetleg tudnál segíteni?


Üdv. SF

2017. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!