Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fajta mosógépet érdemes...

Milyen fajta mosógépet érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 06:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy szerelőtől hallottam: az elől töltősek élettartama 3-4, a felültöltősöké esetleg 5 év, és egyik sem javítható, ha elromlik.
2016. nov. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Javítható mindegyik és javítják is, vannak tartalék alkatrészek. Tény, hogy a fogyasztói társadalomban 7 évre tervezik a műszaki cikkeket. Többször olvastam, hogy wirp-nál jobban mos a samsung. Minél jobban autómatizált, annál drágább az elektronika javítása. keress olyant, ahol minél több a gari. felül vagy elöl töltősből amelyik jobban elfér.
2016. nov. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Jo minosegut.


BOSCH-SIEMENS, vagy ha tenyleg jot akarsz akkor Miele.


Ha xart veszel akkor ne csodalkozz hogy tenyleg tonkremegy nehany ev utan.


A felultoltosok kicsik, ha van helyed akkor olyat nem erdemes venni.

2016. nov. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Anno nem dobtuk ki a Hajdú energoluxot. Volt azóta két másik mosógépünk, Whirpool és Indesit, elfogytak, ismét szolgálatba állt az ezer éves Hajdú. Mai napig tök jó, igaz, az egyik lába kitört, 1500 Ft-ért vettem újat, 5 perc alatt kicseréltem.
2016. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Minél kevesebb elektronika van benne, annál megbízhatóbb!
2016. nov. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tavasszal nyiffant ki a 3 éves Bosch, nem is a legolcsóbb fajta volt pedig. 40-be került volna a javítás, inkább vettünk új gépet.


A Whirlpool a létező leggagyibb típus amúgy, viszont az új féle inverter motorosnál a motorra alapesetben 5 év garanciát szoktak adni, plusz 2 évet az egész gépre. Volt egy akció, így regisztráció fejében megduplázták mindkét időtartamot.

Így is csak 99 E volt (akcióban), vagyis nem több, mint egy hagyományos Bosch.

Mosási minőségben és fogyasztásban a legjobbak közé tartozik, szerelő szerint.

A Bosch előtti Whirlpool 11 évet bírt, csak akkorra lyukacsosra rothadt az oldala. Nem tudom, az új mit bír ilyen téren.

2016. nov. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy pár év alatt elromlik.

Nekünk Siemens van, elől töltős. Kb. 10 éves. Olyan, mintha új lenne. De már gondolkodtam én is, hogy mire cserélném le, ha elromlana és nem lehetne javítani vagy nem lenne érdemes.

Van szerelő ismerősünk. Ő azt mondta, hogy mindenképpen elől töltőset. És a Siemens egy nagyon jó márka. A Bosch is jó.

2016. nov. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A Whirlpool a létező leggagyibb típus"


Hát az én felültöltős Whirlpool gépem 10 évig ment, és csak azért adtam el, mert átkerült a mosógép a konyhába, és oda mindenképpen elöltöltős kellett a pult alá.

És digitális kijelzős, 6. érzék gép volt. Soha senki nem nyúlt hozzá a 10 év alatt, szóval minden gyári volt, nem ment tönkre semmi benne.


Most Samsung gépet vettünk, jól néz ki, sok programja van, eddig jól megy (1 éve van meg).

2016. nov. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mint írtam, az én Whirlpoolom meg 11 évet bírt, de ezek a régiek még jobbak voltak. Az utánuk következők már nemigen bírtak 5 évnél többet.

Lehet, hogy most azért mernek 2 év (sőt emelve 4 év) garanciát adni bármire, mert javítottak a minőségen.


Ráadásul már az enyém idejében is rossz anyagból volt a burkolata minden Whirlpool-cuccnak, nem csak a mosógép rozsdásodott szét, hanem a mikró is csupa rozsda lett, meg a hűtő ajtaja is leesett 5 éves kora körül, mert elette az oldalát a rozsda. (Motorikusan még jók voltak ezek a régiek.)

2016. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Anyámnál a wirlpool vagy 20 éves már,kétszer volt kb 13 éve pár ezer forintos javitás,azóta megy mint a gép.nekem ELEKTROLUX-most 10 éves, 7 éves korában szivattyú csere volt.jaa mindkettő felültöltős.hülyegyereknél 22 éves ARDO még mindig jó.
2016. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!