Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Táv vagy egyedi fűtés?

Nonamegec kérdése:

Táv vagy egyedi fűtés?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy lakást és nem tudjuk, hogyan járnánk jobban, ha egyedire lecserélnénk a melegítést, vagy maradjon inkább ami most van a távfűtés. Mivel jár ha lecseréljük? Ha nem cseréljük le, akkor ha új radiátort rakunk fel lehet nagyobb a mérete? Jobban járunk ha cirkót veszünk? Melyik a legjobb megoldás iylen helyzetre?

2017. szept. 4. 11:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Átlehet állni egyedire, megkérdeztük.
2017. szept. 4. 14:36
 12/22 anonim ***** válasza:
49%

"A panel házban van arra lehetőség, hogy egyedi fűtésrendszert csináltassunk."


Tuti, hogy nincs.

Hova teszed a kéményt?

2017. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#12

Parapetes cirkóhoz nem kell kémény.

2017. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"#12

Parapetes cirkóhoz nem kell kémény."

Ahhoz nem is, de csak meglévő konvektor helyére lehet beépíteni.

Faláttöréses füstgáz kivezetés csak nyílászáró nélküli homlokzatra történhet.

Továbbra is kérdéses a gáz! Van? Ha van akkor elegendő?

2017. szept. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

Miről beszélsz kedves 14-es?

Milyen konvektor helyére?

Távfűtésnél milyen konvektor van szerinted?

Millió lakásban van újabban cirkó a panelokban is, tehát nem ördögtől való, megoldhatatlan probléma.

Esetleg a gáz lehetne a kérdéses, de azt sem hiszem igazán, hiszen a Kérdező utánajárt és van lehetőség leválni. Ebben az esetben pedig biztos nem Jancsi kályhára gondoltak, tehát van gázkapacitás.

2017. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én a 15-es értek egyet, de mivel ez úgysem úgy működik, hogy hopp, csapjunk fel egy cirkót, a gázműveknél kell érdeklődni, azok majd pontosan elmondanak mindent, a kapacitásról, illetve esetleges hiányáról is.

A legelső és a legfontosabb információ megvan, hogy az épületben engedélyezett az egyedi fűtésre való átállás.

A kérdező meg fog éves számlát kapni az átállás után, a lakásán átmenő csövek hőleadásáról, de még így is magasan jobban megéri neki az egyedi fűtés.

2017. szept. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Egy panellakásban túlzás lenne cirkót felszereltetni. Létezik viszont a Mika kazán, ami direkt ilyen célra lett kifejlesztve. Azt úgy tudom, be lehet kötni parapetesre.
2017. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös!

"Milyen konvektor helyére?

Távfűtésnél milyen konvektor van szerinted?"

Leírtam szerintem érthetően, hogy parapetes cirkót csak konvektor helyére lehet beépíteni!

Ezzel szerintem nem állítottam azt, hogy a panelben lenne konvektor!


Igen lehet a panelbe cirkót (falátöréses füstgázkivezetéssel) beépíteni. Ha van olyan "szabad" falfelület ami a szabályoknak megfelel.


" van lehetőség leválni. Ebben az esetben pedig biztos nem Jancsi kályhára gondoltak, tehát van gázkapacitás."

A távhőről való leválás lehetősége nem jelenti azt automatikusan, hogy van a házban gáz! És megfelelő mennyiségű gáz! (A fűtést meg lehet oldali elektromos kazánnal, fűtőpanellel is.)

2017. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Miquel!


"Egy panellakásban túlzás lenne cirkót felszereltetni."

Ezzel teljesen egyetértek.


"Létezik viszont a Mika kazán, ami direkt ilyen célra lett kifejlesztve. Azt úgy tudom, be lehet kötni parapetesre."

A Mika kazánból is van "parapetes" (amit MEGLÉVŐ parapet helyére lehet beépíteni, új parapetes kitorkolás már nem létesíthető!)

és van belőle "hagyományos" falátöréses füstgáz elvezetésű.

2017. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a kiigazítást. Jó tudni.
2017. szept. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!