Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fureszporos tapeta festese?

Fureszporos tapeta festese?

Figyelt kérdés
Alberletbe szeretnek kifesteni, fureszporos tapeta van fent, jo allapotban van, csak a ragaszto eleg sok helyen elengedte. Probaltam ragasztoval kijavitani, de nem ragadt le, ugyan ugy fel jon a szele. Kiprobaltam es ha bevizesztem a szelet megjobban feljott, szoval ha igy neki esek festekkel akkor nagyon csunya lesz. Mit tanacsoltok? Ez a tapeta bukta es szedjem le, es ugy fessem a falat? Esetleg ujra tapetazni? Ahoz viszont vegkepp nem ertek.

2017. szept. 4. 19:11
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:
Sajnos ha ilyen régi és/vagy minőségtelen a ragasztás akkor feljöhet a festék nedvességétől is. Tapasztaltam már. Sajna. Azért kipróbálhatod, van tapéta szélragasztó, az erősebben fogja majd egy kisebb falon festés próba gyors gurítással.
2017. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahol szárazon fel van jőve azt ragaszd vissza tapétaragasztóval. Ezután kenjed át festékkel az egészet, fel is fog ezer helyen hólyagosodni, de miután megszárad vissza is fog szépen simulni, semmi baja nem lesz :-)
2017. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Én is javítottam jó néhány alkalommal hólyagosodott fűrészporos tapétát.Nedves tedivel több alkalommal átnedvesítettem aztán a teddivel vissza simítottam a falfelületre.Vigyázni kell ,hogy ne nyújtsd meg a tapétát és kellően áztatott legyen,mert így a kiszáradt ragasztó is megnedvesedik és képes újra vissza tapadni.Amennyiben biztosra akarsz menni vegyél egy kis cmc-t és azzal kenj alá bőven.Várd meg míg teljesen kiszárad majd utána festheted.Ha nem várod meg a száradást gyakorlat nélkül van esélyed,hogy vissza le válik!Ha hólyagok vannak (levegős ) buborékok akkor injekciós tűvel a hólyagokba is tudsz fecskendezni ragasztót és ha kicsit legalább átnedvesedett a tapéta akkor gyengéden vissza simíthatod a felületre.
2017. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kirle083 ***** válasza:
Szia! Metylan normál tapétaragasztóval a széleket bő anyagmennyiséggel be kell kenni "alulról". Ehhez kicsit fel kell fejteni az illesztéseknél a tapétát. Pár perc után, ahogy beissza a ragasztót a tapéta, vissza kell simítani, és a felesleget letörölni. Sikerülni fog egész biztos.
2017. szept. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kirle083 ***** válasza:
Valamiért nem jelenítette meg az eddigi válaszokat az oldal (lassú a net nagyon), így nem láttam az előttem szóló válaszát. Szóval az én válaszom is kb. ugyanaz.
2017. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!