Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire jó epoxy gyanta...

Mennyire jó epoxy gyanta padlóburkolat? Nagyon könnyen karcolódik? Egyszerű háztartásban szokták használni (pl konyha és fürdőszoba)?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy könnyen összekarcolódik és kb fél év alatt meg is mattul.Viszont gyönyőrű mikor kész van és nem kell a fugázással meg ilyesmikkel törődni valamint könnyen tisztítható.
2017. szept. 6. 03:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ipari csarnokokban, irodákban is szokták használni.

Nem karcolódik azért annyira.

2017. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először azt gondoltam hogy milyen hülyeség ez már megint? Epoxy a lakásban? De így belegondolva nem is akkora. Mezítláb meg papucsban otthon nem is tudod nagyon összekaristolni. Egy jó színnel tök homogén felület, gyorsan kész, nem lesz retkes a fuga mint a járólapnál, jól terhelhető. Nem hülyeség!
2017. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem valahogy mem szimpi. Nem olcsóbb a pvc padlónál és amíg a pvc tuti vegyszerálló, addig az epoxyt simán hazavágod egy erősebb tisztítószerrel.

Nem különösebben karc álló, a cipő csíkozza (persze a pvc-t is)

Lakásba még mindig praktikusabb és tartósabb a parketta és a kerámia lap.

2017. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az epoxi teljesen vegyszerálló, sav-lúgálló, olajálló. Ahhoz hogy normálisan meglegyen csinálva, nagy tapasztalat és szaktudás kell. Ipari burkolatoknál terjedt el, én házban nem tudnám elképzelni lakóhelyiségekben, csak mellékhelyiségekben (mosókonyha, garázs-műhely, gépház).

Rendszerében (felületjavító, alapozó, tapadóhíd, 2K )egy vagyonba kerül, szerintem vetekszik az ára a legjobb burkolóanyagokéval. Ha olcsón hozzájutsz, esetleg megfontolandó a készítése, de ha mindent a boltból veszel, akkor horror. Nem rég vettünk MAPEI-t 10 kg (7,5kgA+2,5kgB)került majdnem 40 ezerbe.

2017. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
biztos vegyszerálló? Én gyakornok koromban kiöntöttem rá a lefolyótisztítót /nem vettem észre a takarítószertárban/, másnapra hólyagosra marta. Ki akarták fizettetni :)
2017. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Eredetileg csak a konyhába gondoltam egy sötétszínűt és a fürdőszobába valami szolid kéket.Láttam az interneten hgy 3d-s képeket is tudnak csinálni de azt már több rétegben viszik fel.Nekel elég lenne egy egyszerű egyszínű is mert mint fent írták nincs fuga,könnyen tisztitható.
2017. szept. 8. 05:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!