Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül?

Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

A meglévő lakásomban lévő gázcsőt szeretném bal oldalról jobb oldalra áthelyezni/ megtoldani, mivel a gáztűzhelyet a másik oldalra szeretném átrakni.


Tekintettel, hogy flexibilis csővel nem lehet megoldani, mivel rövid, így csak a gázcső toldásával orvosolható. Max. 2,5 méteres plusz csőre lenne szükség.


Érdeklődnék, hogy ennek engedélyezése milyen árban van, illetve maga a teljes "beruházás".



2017. okt. 4. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A gázterv meg az engedélyeztetés lesz a drága, a mai indexes cikk szerint 60-100 ezer

[link]

2017. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kb ahogy az első írja
2017. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is hasonlót olvastam. Amúgy felháborítónak tartom, pénzlehúzás az egész! Gusztustalan!
2017. okt. 4. 20:01
 4/4 puritan ***** válasza:

Én a nyáron terveztettem egy lakás gázrendszerének átalakítását Miskolcon. 30 ezerért tervezték meg, és a tervező intézte a gázműveknél az engedélyezést is. Ez plusz 5 ezer volt.

Az egész folyamat úgy zajlik, hogy megtervezteted, és a tervet engedélyezteted a gázművekkel. Ezután kéred a gázműtől, hogy szereljék le a gázórádat. Ez belekerül vagy 5-15eFt-ba. Nekem 7 ezer volt. Ezután lehet nekifogni a kivitelezésnek, a terv szerint. Ha kész, nyomáspróbázni kell a gázrendszert, és átvetetni a gázművel. Ezt jobb ha a kivitelező intézi, mert minden valamire való gázos vállalkozó tejel a gázmű műszaki ellenőrének, és gyorsabban, és simábban megy a dolog. Ha sikeres a nyomáspróba, a műszaki ellenőr kiad egy papírt, amivel be kell menni a gázművekhez, és visszaszereltetni az órát. Ez is belekerül annyiba mint a leszerelés kb. Időben szerintem minimum 1-2 hét. Amit csak lehet, beépített emberekkel kell csináltatni, a vállalkozóknak megvannak a bejáratott csatornáik, és simábban megy a dolog, mint ha magad próbálod intézni.


Szerintem keress egy normális gázost, toldasd meg vele a gázcsövet, oszt kész. Az a lényeg, hogy szakszerűen, biztonságosan legyen megcsinálva. Biztos vagyok benne, hogy tízszer nagyobb disznóságot is csinált már. De lehet, hogy a sárga flexi bekötőcső is elér oda ahova kell, kinyúlik az három méteresre is....

2017. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!