Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Előbb a szigetelés és utána...

Előbb a szigetelés és utána cserépkályha vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Szeretnénk korszerűsíteni a házunkat (kétszintes családi ház, összesen 90 nm), de egyszerre nem lesz rá pénzünk. Egyik évben megcsináltatnánk külső hungarocell-szigetelést, egy másik évben pedig rakatnánk egy nagy hatásfőkú téglakályhát, de nem tudom, hogy melyiket érdemesebb hamarabb mevalósítani. Szerintetek?

2017. okt. 9. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Hőszigetelést!


Ha a kályhát csinálod meg előbb akkor mire "méretezed"?

A hőszigetelt állapotra?

Ebben az esetben kevés lesz a teljesítménye mindaddig míg el nem készül a hőszigetelés.


Hőszigeteletlen állapotra történő méretezés esetén meg akkor lesz sok a teljesítmény amikor már elkészül a hőszigetelés.

2017. okt. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ablak csere, födém- aztán , homlokzat szigetelés. Ez a sorrend.

Szigetelésből nyugodtan elmehettek a falon 14-16 cm eps, padláson 20-25 cm kőzetgyapotig.

Ilyen szigetelés mellett már gyakorlatilag mindegy hogy fával vagy gázzal fűtesz, árban nem lesz különbség.

2017. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdés első részében cserépkályha van Majd áttérsz tégla kályhára .

A 2 nem ugyan az.

2017. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! A 2. válaszoló kifejezetten részletes sorrendet írt, megy is a zöld kéz :)


3-ik: igen, téglából rakott dupla égésterű tömegkályhában gondolkozom, de mivel a kérdésben nem ez a lényege, így a címbe cserépkályhát írtam, mert hátha szívesebben válaszolnak az emberek, ha nem vagyok túl specifikus. :)

2017. okt. 10. 13:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs elég hely a 15-16cm homlokzati hőszigetelésnek - pl. telekhatár, egyéb akadály - akkor gondolkozhatsz grafitos polisztirolban, 20%-jobban szigetel mint a sima/fehér hungarocell. Tehát elég belőle vékonyabb is.


A tömegkályha nem feltétlen a legjobb választás az éghajlatunkon, hacsak nem hidegzugos környéken nem élsz, mivel nagy a tehetetlensége, kevésbé lehet vele lereagálni a nálunk jellemzően hetente váltakozó időjárást. A tartósan hideg éghajlatú vidékre való inkább. Ide bőven jó egy "sima" cserépkályha.

2017. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell értenem az előttem szólóval, aki megkérdőjelezte a tömegkályha mo-i létjogosultságát. Az a néhány % hatásfoknövekedés, amit a cserépkályhával szemben jelentene, valóban nem ér meg egy teljesen szabályozhatatlan hőleadású monstrum építését. Kétszintes épületesetében pedig különösképp nem tartom célszerűnek. Én inkább egy vízteres batch box, vagy rakétakályha építésével kokettálnék.
2017. okt. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. A rekétakályhával én is szemeztem - gondolkodtam is rajta sokat, hogy hogyan lenetne az alsó szinten megtermelt hőt a fenti 2 szobába is feljuttatni. Jelenleg "lábon" megy kis vaskályha melege a lépcsőn fel (amikor éppen nem gázzal fűtjük a radiátorokat). A sárga csekkeken szereplő összeget szeretném csökkenteni, ezért is a többféle koncepció.

Abban gonolkozom, hogy a változékony időben a gázkazán hamar felfűti a radiátorokat (amiből van minden szobában), viszont a kemény teleket viszont talán olcsóbb fával kifűteni, vagy ez tévedés?

2017. okt. 12. 21:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Én fapárti vagyok, de azt nem merném állítani, hogy olcsóbb lenne a gáznál. Részint mert sokkal könnyebben átvernek vele, részint pedig azért, mert ha tök hivatalosan veszed, akkor is a vizet fizettetik ki veled. Megveszel 10q fát, amiből 4q víz. Ha még a munkádat is felszámítod, sokkal drágább a gáznál.

Meglévő gázfűtés kiegészítéseként viszont remekül beválik. Abban az esetben viszont valóban túlzás lenne tömegkályhában gondolkodni. Akkor inkább egy nagy ajtós kandalló, amitől a tűz látványa is sokat segít a hőérzeten.

2017. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!