Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályhával mennyire...

Cserépkályhával mennyire lehet befűteni?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy más milyen házat, milyen szigeteléssel, mekkora cserépkályhával mennyire tud meleget csinálni.


Nekünk egy 3x5x7 csempés kályhánk van a konyha és a szoba közé, a kettő együtt 40nm.

A házunk kő, a födém beton.


Azért kérdezem mert gondolkodtam hogy leszigetelem a padlást, de sokan azt mondják hogy fölösleges,

a cserépkályha így is bőven ki fogja fűteni.



2016. aug. 11. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szigetelsz kevesebb meleg megy el a padlás felé. Kevesebb fa fog fogyni, lassaban hül ki a ház.
2016. aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes szigetelni. A cserépkályha jól fűt, de te a lakást szeretnéd melegen tartani, nem a padlást fűteni.
2016. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem én hogy jobb lenne, de a kérdésem lényege az hogy másnál milyen körülmények közt hogy vált be.


Sok helyinél sincs szigetelés és nagyon meleg van náluk így is.


Mert ha mondjuk szigetelés nélkül lesz a házba 22 fok az bőven jó, és nem költök rá 300ezret hogy legyen mondjuk 25-26fok.

2016. aug. 11. 09:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk egy ugyanekkora kàlyhánk van ,vertfalú ,sárpadlásos parasztházban lakunk az első szobában van a kályha ,ahol 25 fok van ,a mellette levő konyhában 22fok.kb 40 m².

Naponta kb. 15kg fát fűtünk el.

2016. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 30-as téglafalaim vannak, beton födém, salakkal, plusz 20 centi üveggyapot a padlás felől, a 3x5x7 csempés függőleges járatú kályha kifűt nekem 70 négyzetmétert. Nem muszáj megtömni a kályhát, ha nem akarsz nagyon meleget, be lehet gyújtani kevesebb fával is.
2016. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szigetelésnek nem az a célja, kérdező, hogy 22 fok helyett 56 fok legyen. Ez egyébként is nagy pazarlás, mert 20 fok fölött minden +1 fok 6% költségtöbbletet jelent.

A szigetelésnek az a célja, hogy minél kevesebb fa eltüzelésével érd el azt a 22 fokot, és minél tovább bent tudd tartani, hogy minél később kelljen újra begyújtani.

2016. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nem irigyellek a kő házadért. Nem penészesek a falak?
2016. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem, szerencsére nem penészesek a falak.


Jó lenne leszigetelni, csak azt olvastam hogy 10cm üveggyapot kevés lenne,

a padlás olyan 150nm, szóval 2-300ezer lenne a szigetelés.


Ráadásul neten is minden félét írnak a kivitelezésre, és félek hogy vagy nem fog sokat érni,

vagy penészedni fog, vagy szétázik a szigetelés a párától.

2016. aug. 12. 06:53
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván felesleges az egész 150nm-t szigetelni, ha 40 nm-t fűtesz. A párától pedig betonfödém esetén nem kell tartani.
2016. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!