Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Rámeszelhetek-e újfajta...

Rámeszelhetek-e újfajta falfestékre (nem tudom pontosan milyen)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem egy házat, most ennek a festése van soron. A régi tulaj újfajta festékeket használt, hogy pontosan milyet nem tudom megmondani, de kaparással se jön le. Én nem vagyok ezeknek az új festékeknek a híve. Veszek pár színezőt meg egy zsák meszet és pár ezer forintból kimeszelem a lakást. Vettem a boltban egy vödrös falfestéket (Twist Color),nagy naivan gondoltam egy vödör elég lesz egy szobára, hát a 4x4-es szobára majdnem el is fogyott és nem is takarja el az alatta lévő sötét rózsaszín festést.Most úgy látszik legalább 3 rétegben kell felvinnem, tehát egy kisebb szobára 3 vödör kell. Majd 10 ezer forint. Ezt kicsit sokallom. És van még öt helységem. Ezt már muszáj lesz átfestenem ugyanilyen festékkel ( amennyiben kapok), de a többi helységben esetleg átfesthetném-e az újfajta festékkel fedett falakat sima mésszel? Próbaképp háromszor átfestettem egy kisebb foltot fehér mésszel és takart. Kérdés később lepöröghet-e a mész? Nem akarok 50ezret kiadni festékre. értelmetlen az egész.



2017. okt. 16. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Remélem nem a szép glettelt falat akarod meszeléssel tönkretenni? Gondolod más sternatíva nincs? Pont a lehető legdrágább verziót választottad. Veszel gy vödör fehér festéket nem a legócskább tescósat de nem is kell a legdrágább. Kell bele egy szinezőpaszta összekevered alaposan és kész.
2017. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
[link] Kell egy szinezőpaszta hozzá és kész
2017. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tiszta folt lesz ha rámeszelsz... A többi véleményem inkább nem fejtem ki...
2017. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most mindenképp be kell hogy költözzek, de ki kell festenem mert kb 8 éves lehet a festék, a repedéseket is kijavítottam már. És igen, ez sokba kerül, mert egyenlőre hajópadló van a szobákban és jövőre betonozni kell, ajtókat kicserélni és akkor újra festhetem drága pénzért. Mellesleg régi ház, nem is szabadott volna ilyen festéket alkalmazni, mert nem szellődznek a falak.10 ezezerért itt kimeszelnek egy szobát és hozzá se kell nyúlnom, itt meg kínlódhatok én 10 ezerért. Támogassuk a festékipart mert ez jó üzlet. Nekik.
2017. okt. 16. 16:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Aki majmot vesz vegyen hozzá banánt is... Ha élhető kecót akarsz azt rendbe kell hozni, az pénzbe kerül... De hogy ebbe a festékipart kevered bele az már vicces 😂
2017. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem egy fehér tisztasági meszelés elég lett volna itt is. Én ilyen "igénytelen" vagyok. Kétévente átfestem a házat fehér mésszel és ugyanolyan élhetőnek találom, mint a műanyag festést, sőt! Ez eddig nekem fillérekbe került. Most nem volt betervezve több tízezer forint festékre és ha ennyi a költsége nyilván nem fogom kétévente festeni. Köszönöm a hozzászólásokat! Kíváncsiságból veszek egy vödör Polifarbe Platinumot is, hátha azzal elég lesz egy soron átfesteni. Ha pénzt nem is, időt megspórolok vele.
2017. okt. 16. 19:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Talán a ház vételekor belekellett volna kalkulálni ezt is, de aki igénytelen az az is marad...
2017. okt. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bárcsak mindenki ilyen igénytelen lenne! Sokan 10 évig se festenek. Nah, ott kezdődik az igénytelenség. Amúgy igen, nem keresek sokat és másra is kellene a pénz. Azért kössz a hozzászólást! Ebből megtudtam: meszelt falak- full igénytelenség. Nagyon lemaradtam, kicsit haladnom kellene a korral, anno a retkes falak számítottak igénytelenségnek. :D You made my day :)
2017. okt. 16. 19:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy diszperzites falat leküldeni mésszel az bizony az...
2017. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nem vennéd észre, magában mindenki rajtad röhög... Húzd végig az ujjaidat a falon, nem lesznek festékesek, tehát jó kis diszperzites festés van. Erről a mész néhány hónap múlva lepereg (nagyjából az első jelentős páratartalom változásnál). Sima mésszel már nem festünk, de lehet kapni jó mészkeverékeket, biomeszet. De mindezek előtt vakolatig levakarás, alapozás, meszes glett és utána festhetsz. Diszperzitre diszperzitet tudsz ráfesteni, legalább 2 rétegben, hogy takarjon.

Olcsón gányolni lehet, csak semmi értelme, felesleges időpazarlás.

2017. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!