Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Be kell e jelenteni a felújítá...

Be kell e jelenteni a felújítást saját lakásban a közös képviselőnek?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem új albérletbe, ahol a tulaj a korábbi gázbojlert villanybojlerra szereltette le. Van hozzá engedély, stb, de a felső szomszéd (egy vén tyúk) meghallotta ezt és nekiállt ordibálni, hogy az ilyet a közös képviselőnek engedélyeznie kell!!! Volt már ebben a lakásban kéménybeomlás stb, szóval fenyegetőzött itt rendőrséggel, meg hogy kihívja a kéményeseket,hogy nézzék meg. A házban mindenki tudja, hogy nem értelmes a nő, de félek, higy bekavar valamit. Egyelőre a közös képviselőt nem értem el... valaki tud ilyesmiről?

2017. okt. 16. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erről értesiteni.Ilyen nem tartozik rá .
2017. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miután LEszerelik a gázbojlert, ezért a kéményeseket nem érdekli különösebben a dolog.

A közös képviselő meg nem hatóság, hogy bármit is engedélyezzen.

2017. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kell vele foglalkozni..mindenhol akad egy olyan aki unalmába nem tud mit kezdeni
2017. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos a közös képviselőt annyiban kell, hogy "érdekelje" a dolog, hogy a kémény a társasház alapító okirata alapján (általában) közös szerkezet. A társasházi törvény szerint a külön tulajdon tulajdonosa akkor végezhet átalakítást (a gyűjtő kéményről történő leválás is ennek számít), ha a közvetlenül érintett tulajdonostársak (ha jól emlékszem) 2/3 hozzájárul. De ezt mindenki letojja nagy ívben, tulajdonosok is, meg a közös képviselők is. Ezzel mindaddig nincs baj, míg nincs baj! Ha meg baj van akkor megy a fejvakarászás!

Sajnos annyi hülye ember van, hogy az észbontó. Láttam már páraelszívót gyűjtőkéménybe kötve, de nyílt égésterű átfolyós vízmelegítőt és falifűtőt is működtettek páraelszívóval együtt. Persze sípolt a CO jelző.

Szóval jobb, ha le van papírozva! A tulajnak is.

2017. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Minden a katasztrofavédelem engedélyével, szabályosan történt. Papírral igazolható. Csak nagyon kellemetlen az első nap ilyennel szembesülni! Mit ne mondjak, azóta hallottam olyan sztorit a néniről, hogy meggyanúsította az alatta lakót, hogy lopja tőle a vizet meg ilyenek. Nem semmi, sok a szabadidő!
2017. okt. 16. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Minden a katasztrofavédelem engedélyével, szabályosan történt. Papírral igazolható. "

Akkor ezt juttassa el a kk-nek. És pont! A néninek meg azt kell mondani négyszemközt, hogy ez az idén 150 ezer volt jövőre 300ezer lesz és kötelező!

2017. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt mondtam, amennyiben a képviselő kéri, megkapja a másolatát,de senki másnak ehhez köze nincsen! 😊
2017. okt. 16. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszélj a közös képviselővel, hogy tudjon róla. Te mint új lakó nem tudhatod, hogy szólt-e neki az előző tulaj, miben maradtak, mit intéztek. Mondd el neki, hogy van ez a kedves szomszéd és szeretnéd, ha minden oké lenne, ha netán bekattanna és elkezdene itt-ott jelentgetni. Általában normálisan szoktak lenni. Mivel a kéményseprők a katasztrófavédelem alá tartoznak jelen pillanat, akiktől ugye engedélyed van, vagyis mindent lepapíroztak, így nénike nyugodtan szólhat a kéményeseknek...

Fenti telefont is a saját lelkem nyugodtságáért ejteném meg a közös képviselőnek, nem miatta. :)

Egyébként mi bejelentettük felé a felújítást annak idején (telefonon, semmi extra), illetve tettünk ki egy szórólapot a hirdetőtáblára, hogy elnézést kérünk mindenkitől a kellemetlenségek miatt. Az ég világon semmi probléma nem volt.

2017. okt. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!