Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Közös képviselőnek van ahhoz...

Közös képviselőnek van ahhoz joga, hogy társasházban lévő magán tulajdonú lakáshoz saját kulcsa legyen?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom egy 7 emeletes házban. A társasházban házközponti kazános fűtés van. Nálam a legfelső emeleten van a fűtési rendszer légtelenítője a wc-ben.

Meglepődtem, amikor pár napja a közös képviselő kulcsot kért a lakáshoz. Természetesen nem adtam neki, hanem megadtam a számomat, és így biztosítom neki, hogy hozzáférjen a légtelenítő csőhöz. (Gyakorlatilag ezt egy évben kétszer kell elvileg légteleníteni a fűtés beindításakor és az elzárásakor.)

Kissé zokon vette, hogy nem adok kulcsot, és megjegyezte, hogy neki bármikor be kell tudnia jönni, lehet akár hajnali 2-kor is vészhelyzet.

Mondom oké, majd én beengedem, vagy megbízok mást, ha mondjuk elutazok stb.

De azért azt nem hinném, hogy légtelenítés miatt bármi vészhelyzet lenne, ami mondjuk nem várhat reggelig, vagy adott esetben pár órát, amíg dolgozok és nem vagyok otthon.

Ugye semmilyen joga nincs, hogy kulcsa legyen a lakásomhoz (bérlem, a tulajdonossal is megbeszéltem, hogy nem adunk neki kulcsot)?

Más közös képviselőt megkérdeztem a kulcs témáról, már azon is csodálkozott, hogy erre a mi közös képviselőnk egyáltalán rákérdezett. Azt mondta semmi joga hozzá, és egyedül nem is tartózkodhat a lakásban.



2015. okt. 15. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs joga hozzá, hogy a tudtod nélkül bemenjen.

Neked kötelességed beengedni, ugyanúgy mint mikor az esetleges almérőket leolvassa. Normál esetben előre egyeztette időpontban, rendkívüli esetben (veszélyelhárítás stb.) ha otthon vagy azonnal, ha nem akkor amint lehet.

2015. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már a 3. közös képviselő van, sikkasztás miatt lettek leváltva. Na, gondolhatod...Nem, ne adj neki kulcsot, pont elég, hogy a tulajnak van hozzá kulcsa, ő is beengedheti vész esetén meg te is. Hajnali kettőkor meg többnyire otthon vagy, nem? Milyen vészhelyzetet említett?
2015. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:
100%

"hogy neki bármikor be kell tudnia jönni"


:)))

Ilyet még nem is hallottam, ez akkora pofátlanság :)

Még jó, hogy a bankszámládhoz tartozó kódokat nem kéri el, mert neki bármikor szüksége lehet rá :)


Bemehet persze bármikor, magánlaksértésnek hívják és büntetik:


221. § (1) Aki más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad

(Vétség: 2 év)

2015. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bankkartyat meg pin kodot nem ker maganak a szamladhoz hogy barmikor adodhat kozos kiadas, es neki a kozoskoltseget le kell tudni vonnia?
2015. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg ha berled a lakast, akkor te nem is adhatsz masnak kulcsot, csak a tulaj beleegyezesevel, javaslom iranyitsd hozza, az majd ellatja a bajat.
2015. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok, mert komolyan ledöbbentem, amikor rákérdezett....

Nem adok a közös képviselőnek kulcsot, és ezt a tulajdonossal is megbeszéltem.

Remélem többet nem is fog emiatt keresni.

2015. okt. 18. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!