Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül nagyságrendileg...

Mennyibe kerül nagyságrendileg a gáz hálózatot módosítani családi házon belül?

Figyelt kérdés
Fűtés miatt ki van építve a gáz, viszont a konyhába nincs bevezetve, ezért jelenleg elektromos tűzhely van. Szeretnénk gáztűzhelyt. Anyagköltség szerintem minimális, kb 3 méterre van gázcső a fűtéshez. Csak ugye gondolom kell ilyenkor engedély, szakember aki megcsinálja stb. Mennyi lenne vajon összesen? Házi barkácsolás kizárva, a gáz nem játék.

2017. okt. 29. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes , pár éve ismerőssel egy gázboilert utólag építettünk be a hálózatba pincébe és a házkörül módosítottuk emiatt a csöveket . Semmi engedély nem kellett , a tag profi szakoktató .
2017. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
#1 valószínűleg a szakoktató feketén csinálta. Hivatalosan ugyanis gázterv is kell, amit engedélyeztetni kell és utána lehet megcsinálni majd hivatalos átvétel is kell. Ez pedig benne van párszáz ezerben.
2017. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Még hivatalosabban gáz biztonsági szelepet is be kell építeni, ami szintén egy kisebb vagyon. EPH-ba is be kell kötni. A tűzhely fölé elszívó kell kötelezően ami biztosítja a légcseréhez szükséges légáramlást, ezt közvetlen a kapcsolótáblára kell kötni, a gyári dugaszt kitépni, autómata bekakapcsolás funkciót kell beleépíteni ami akkor kapcsol be, ha bekapcsolod a tűzhelyet. Ettől a mutatványtól ugrik a gyári garancia. Az elszívó ráadásul lyukat jelent a falon a külvilágba, ami persze nem lehet csak olyan helyen ahová azt engedélyezik. A készüléket csak szakember helyezheti üzembe, különben ugrik is a garancia. Szóval ez a sok-sok macera mind a szabályosságért van és ez egyre csak bővül. Helyedben én keresnék egy jó gázszerelőt és okosba, de életvédelmileg jól megcsináltatnám vele.
2017. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Természetesen kell gázterv smi 50-60 ezer. Plusz anyag munkadíj. Egyébként én nem terveztetnék feketén megcsináltatnám egy jó szerelővel.
2017. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hú ez nem hangzik egyszerűen. Rákerestem neten mi az az EPH, na ilyesmi itt biztosan nincs, rettenetes állapotban van az elektromos hálózat is amúgy, az is cserélve lesz.

De ha ezt mind így kell akkor eddig én még csak szabálytalan gáztűzhelyt láttam, pedig sok lakásban láttam már.


Ráadásul elszívó nálunk tilos mivel nyílt égésterű gázkazánunk van házon belül.

Szóval nagyjából van a buhera megoldás és a lehetetlen. Szerintem ebből villany sütő lesz. :)

2017. okt. 29. 23:47
 6/11 anonim ***** válasza:

nyílt égésterű kazánhoz is biztosított légcserének kell lennie, ha az sincs megoldva, akkor az sem szabályos.

Fogni kell egy gázost aki elkészíti a leágazást és kész.

2017. okt. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen változtatásokat az emberek nagy része feketén oldja meg.

Nálunk is le kellett vágni a gázcsőből 20 centimétert, a szerelő végzett vele 15 perc alatt, azóta is tökéletesen működik.

Szerintem mindenféle engedélyeztetést eléggé túltoltak már.

2017. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A gázterv kb 40.000 ft, az anyagköltség minimális, a munkabér pár tízezer forint. Attól függ mekkora annak a helyiségnek a légköbmétere, ahova kerülne a gáztűzhely. Amennyiben megfelelő nagyságú és van szabadba nyíló ajtó/ablak, akkor nem kell elszívó sőt még légbeeresztő sem. Az EPH kialakítása egyszerű kb 10.000 ft, erről a jkv szintén egy tizes. A gázóra leszerelése, majd visszaszerelése 10.000-10.000 ft.

A gázátvétel nem kerül pénzbe. Tapasztalatból tudom, mert pár hónapja estem át hasonló tortúrn.

2017. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Van viszonylag nagy ablak. Ha ehhez még órát is le kell venni akkor ezt csak nyáron lehet, mert jelenleg fűtünk. Azt hittem csak pár óra amíg nincs gáz, az kibírható, tudunk fával fűteni rövid ideig.

Lehet, hogy inkább keresek valakit aki megcsinálja jól, csak attól félek normális szakember engedély, gazterv nélkül nem csinálja úgyse.

Vagy palackos gázon is gondolkodunk. Ez az elektromos nekünk nem jön be, gáztűzhelyhez vagyunk szokva.

2017. nov. 1. 08:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi másfél hétig voltunk gáz nélkül. Ennyi idő telt el az óra leszerelés és visszaszerelés között.
2017. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!