Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A vízórát hány évente kell...

A vízórát hány évente kell cserélni, azt a vízmű cseréli az ő költségén?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom, a vízóra márvagy 8 éve nem volt lecserélve,most felújítunk és szeretnénk ezt is újra cseréltetni a vízmű költségén.

2017. nov. 6. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nekem pont most jött ki a levél, nyolc évente cserélendő és a te dolgod - nekem a közös képviselőm ajánlott vállalkozót a munkára, ha az nincs, akkor te keresel embert rá. 12000 ft lesz a levelük szerint.
2017. nov. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Mi ugyan kertesbe lakunk...az elmúlt 7 év alatt 2szer cseréltek

2013-ba és most 5 napja, se akkor se most nem kellett fizetnem egy fillért se.

Anno amikor albiba laktam emeletesbe 8 évente kellett hitelesíteni a mellékvízmérőt (rá volt matricázva a lejárat) a részleteket nem tudom mert a tulaj intézkedett és fizetett is érte. Elvileg a mellékvízmérőknél ez fizetős.

2017. nov. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

A FŐ mérő a víztársaságé, annak cseréjéről nekik kell gondoskodniuk

Kertes házban jellemzően FŐ mérő van.

Társasházban is van FŐ mérő, úgy 1 db valahol pincetájékon.

A lakásokban MELLÉKvízmérők vannak, aminek hitelesítése a hitelesítéssel együtt számolt 8 naptári év vége.


Elvileg a vizművek értesít, ha szerintük lejár, de azért meg kéne nézni, mi van ráírva.

A MELLÉKvízmérő cseréje a fogyasztó feladata és költsége.

2017. nov. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most nem értem, ha a második két komment megerősíti, amit írtam, akkor mi a pecáért kellett lepontozni?!


Épp most csináltatom a sajátomat, tapasztalatból beszélek.

2017. nov. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor rákérdezek a közös képviselőre, talán ő tudja, hogy mikor kell majd az összes mellékmérőt lecserélni.

A lepontozós részt nem értem ne haragudj!

2017. nov. 7. 09:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hargszom, valami ideges troll lehetett, mert mindenki le lett pontozva, pedig mindegyik válasz jó!
2017. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!