Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hidrofor tartály van, a...

Hidrofor tartály van, a szivattyú nem kapcsol be, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Ki szeretnénk venni egy albérletet, ahol Hidroforról megy a víz, de nem működik valami miatt. A tulaj elmondása alapján egyszer mikor hazaért, folyt a víz a kerti csapból, nem kapcsolt le a szivattyú, leégett a motor. Újra lett tekercseltetve, de továbbra sem kapcsol be. Esetleg a nyomáskapcsoló lehet ludas? Nem tudom pontosan, hogy működik a rendszer. Víz-gáz szerelő meg tudja csinálni?

2017. aug. 12. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg a nyomáskapcsoló indítja és állítja le a motort.

Ennek a javítása a tulaj feladata.

2017. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szinte az összes szivattyúhoz lehet már kapni "állórészt"...sokkal olcsóbb,mint tekercseltetni.

Miért égett le az a motor??? Mert folyt a víz? Nem hiszem!

ÍGY nem lehet!

Ezért szoktak "szárazonfutás~védelmet is berakni!


Egy villanyszerelő,vagy egy kis barkács~vánával megáldott ember 5~10 perc alatt megmondja. kiköti a nyomáskapcsolót(vagy áthidalja) megnézi,hogy így indul-e a szivattyú...ha indul,-nyomáskapcsoló csere...ha így sem,-más a gond.

2017. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek a szivattyúk nem igazán szoktak leégni attól, ha kifogy a víz. A hűtést a ventilátor végzi, a szivattyúkamrából pedig nem tud az összes víz sem kiürülni, nincs benne egymáson súrlódó rész sem, mint egy csiga vagy gumilapátos szivattyúban.


Ettől még persze leéghet, de ha megcsinálták és továbbra sem jó akkor nyomáskapcsoló ellenőrzést kell csinálni.


Egyébként ez meg a tulaj dolga...

2017. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2, A szivattyúk itt aszinkron motorok amit nem tekercselnek és nem tekercses. Leégni ezer ok miatt is leéghetett(csapágyhiba, vízbejutás, kidolgozott tekercshiba). Szárazon futás védelem lényege, hogy a tömítés ne égjen ki a tengelynél.

Villanyszerelő megkeresi a hibát.

2017. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván a tulaj feladata. Én nem láttam még, csak telefonon beszéltük. Van egy búvárszivattyú a kútban, ezt tekercselték újra. Elvileg ez nyomja fel a tartályba a vizet, én úgy vettem ki abból, amit elmondott. Lehet, hogy ránézek majd én is, ha nem nagy a probléma, szerintem ennyit én is meg tudok csinálni, hogy a nyomáskapcsolót ellenőrizzem.
2017. aug. 13. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!