Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mosógép bekötése?

Mosógép bekötése?

Figyelt kérdés

Helló!

Mosógépet szeretnék bekötni a villanybojler alatti fali csatlakozóhoz. Az ehhez szükséges elemeket megvettem. Ugye a hideg vízre kell kötnöm. Jól gondolom, hogy ez az a cső amihez a bojler leeresztő szelepje is csatlakozik? Kössz a válaszokat!


2017. nov. 26. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, hideg vízre kell kötni, de mi köze van ehez a bojlernek, nem értem.
2017. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen elemeket kellett megvenni hozzá?

Ha megvan a kiállás a mosógéphez adott csővel gyakorlatilag gyerekjáték bekötni.

A bojlert én sem teljesen értem. Talán ha csinálnál egy képet világosabb lenne miről is van szó.

2017. nov. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán arra utal a kérdező, hogy jelenleg csak egy egyszerű sarokszelep van a bojler előtt és ahhoz akar csatlakozni egy olyan elemmel (nevét nem ismerem), amiből van egy mosógép csatlakozó kiállás is azon felül, hogy a bojler felé is megy.
2017. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mivel a bojler szárán jelölve van pirossal és kékkel, melyik a hideg és a meleg víz, így egyértelmű. Igen, a falból kiálló csőre lesz csatlakoztatva a mosógép és onnan fog menni a bojlerbe is a hideg víz. Mosdóhoz nem bírom szerelni. Előtte ajtó, utána WC van.
2017. nov. 26. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván a hideg vízre kell kötni a mosógépet. A bojler részére biztosan van egy fali kiállás 1/2"-lal. Abba be kell tenni egy "T" idomot, aminek az egyik vége megy a bojler felé, a másik vége pedig a mosógép felé. Amiket meg kell oldani, az egy részt az, hogy a T-idom belső menetes, tehát kellenek olyan közbetétek, amik a "belsőből külső menetet csinálnak", hogy becsavarhasd a falba/a bojler flexicsövét rá tudd csatlakoztatni. Másrészt pedig a mosógép csöve 3/4"-os, azaz a T-idomba kell egy olyan "átalakító", ami a 1/2"-os belső menetből külső 3/4-ed csinál.

Leírva nagyon bonyolult - megcsinálni sokkal könnyebb. :-)))

2017. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!