Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Glettelés telibe! Valaki...

DzsiJ kérdése:

Glettelés telibe! Valaki csinálta hasonló módon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy probáltatok e úgy glettelni telibe falat, hogy nem vártátok meg mig megszárad az elsö reteg. Kb enyhén megkeményedett. Ráhúztatok még egy réteget majd nedvesitett glettvassal poliroztatok. A glettvasat jól megdöntve kb 15-20 fokban erösen rányomva a felületre. Esetleg nedves ecsettel nedvesíteni a falat a glettvas elött. (Remélem érthetö voltam)



2017. nov. 28. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem! Nem csináltam még így, de nem is hallottam ilyet.
2017. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Angolul van. [link]
2017. nov. 29. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudtam telefonról megnyitni az adatlapját, de szerintem ez nem sima gipszes glett.

Ha ezt megpróbálod eljátszani valamelyik hagyományos glettel akkor a már kötésnek indult anyagot fogod "belenyomni" a puha felületbe. Szerintem csak a szilárdságát fogod kockáztatni.

A fenti anyagot még nem használtam itthon.

2017. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Belinkeltem a glettet. [link]

Gipszes alapu ez is. Eléggé szemcses anyag. Kisebb javitásoknál hasznalhatatlan. (Szerintem) Csak telibe jó glettelni vele. A végén pedig nem kell csiszolni ha jól csinálod.Sima fényes felületet ad.

2017. nov. 29. 16:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Ok, elhiszem. Manapság már olyan adalékok vannak, hogy csak néz az ember.

Én abból indultam ki, hogy ha kötésnek indul a gipsz és elkezdenek kialakulni a kristályok (távozik a hidrátvíz) és azt egy újra simítással "megmozgatod" akkor az újrakötés már nem lesz olyan szilárd. (tekintettel arra, hogy a kötőanyag egy részét és a hozzá szükséges vizet már "elhasználtuk")

2017. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Remélem egyszer kiprobálod majd! Januárban mindenképp kiprobálom.
2017. nov. 29. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez konkrétan időpocsékolás csak :-) A videón a pali egy bohóc... Amennyit szarakodott azzal a cirka 3m2 felülettel annyi ráfordított idővel már festve lenne a fal... Elég régóta vagyok a szakmában de aki a csiszolást akarja megúszni az kontár... Glettelhetsz akármilyen szépen csiszolni akkor is kell. Ha igazán szépet akarsz. Ha nem akkor lehet bohóckodni ;-)
2017. nov. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Részben egyetértek veled. Szerintem is kell csiszolni már csak a tapadás miatt is. Azonban itt Angliában nem csiszolnak falat. Mindenki azt várja, hogy fényes felület legyen. Különben hiszti van. Nekem is hihetetlen. :)
2017. nov. 30. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!