Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az lenne a kérdésem hogy egy...

Robi_32 kérdése:

Az lenne a kérdésem hogy egy ikerháznak az egyik felén a tetöt meglehet e emelni tetötér beépités céljábòl? A tetöszerkezetet cserélni szeretnék mindenképpen.

Figyelt kérdés

Könnyüszerkezetes tetötèr lenne vizes blokk nèlkül a hàz alapterülete 60nm

Ha lehet emelni akkor szerintetek körülbelül milyen összegre lehet szàmítani? Csak szerkezetileg kell kèsz legyen vàlaszfalakat èn megcsinàlnàm meg a szigetelèst. Vàlaszokat elöre is k


2017. dec. 3. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában szokták engedni helyi rendeletben, utána a másik ikerfélnek kell alkalmazkodni külsőben, ha ő is megcsinálja. De ma már nem építhetsz magadnak, és mivel idegen tulajdont is érint a dolog, építési engedély kell, nem elég a kiviteli terv és e-napló. Csak szakkivitelező építheti, e-naplóval. A bekerülést nehéz megsaccolni, látni kellene az adottságokat, de nagyjából 15-20 millió között gondolom.
2017. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 10 alatt is bőven megoldható, hiszen nem terveznek vizesblokkot.

Arra kellene ügyelni, hogy teljes értékű belmagasság legyen majd felül is, és ne kelljen a tetősík miatt hajlongani a szobákban.

Ráadásul ne feledd, hogy a kicsi az alapterületből még lejön a lépcsőfeljáró alapterülete is kétszer!

Természetesen, csak ha nem eszement tyúklétrát/medvelépcsőt terveznek majd, hanem egy normális méretűt, ahol pl. egy szekrényt is fel lehet egyben vinni az emeletre.

2017. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi pont most építettük be a tetőteret (szint emelés nélkül). 17 millió lett a vége, bár van fent vizes blokk, mivel a lenti fölé épült, nem ez képviselte az igazán nagy költséget.

Engedélyeztetni kell és ha olyan a tetőszerkezet, akkor lehet nem is megoldható. Az összkép miatt is megvétózhatják.

Szerintem nagyon nagy macera, utólag már nem döntenék emellett. Bár mi eladásra szánjuk hamarosan, úgyhogy nem vagyok kifejezetten csalódott, tudom, hogy vissza fog jönni az ára.

2017. dec. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ejha en ugy gondoltam olyam 3 milliobol megvan kb...

Bàtyàm tavaly csereltette a tetöt 1,2millio volt

Gondoltam plussz 1-2 millioèrt belefer az emeles.

Azt elfelejtettem mondani hogy padlàs van

2017. dec. 3. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!