Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csöpög a Junkers vízmelegítőm...

Csöpög a Junkers vízmelegítőm szeretném lecserélni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Megvettem egy modernebb Bosch készüléket, ugyanolyan teljesítményű, ugyanoda kerülne. Katasztrófavédelemnél a Vihar u.-ban és a FŐKÉTÜSZ-nél a Szugló u.-ban is azt mondták egyszerű készülékcsere. Ezzel szemben egy szerelő sem akarja felszerelni, mert szerintük gyűjtőkéménybe már nem lehet kötni (eddig is ott volt). A gyűtőkéményünk előírás szerint bélelve van, elszívó ventilátor van a tetején és ennek ellenére nem akarják felszerelni. Kérdezem én, fél Bp. gyüjtőkéményes hogy lehet olyan jogszabályi változást előírni, amire nincs más alternatíva csak a tiltás. Az is felháborító, hogy olyan vízmelegítő készülékeket forgalmaznak ami önmagában nem biztonságos és a saját érdekemben vegyek még szénmonoxid riasztót. Miért nem lehet olyan készüléket gyártani amiben minden benne van és biztonságos?

2017. dec. 19. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Tehát ha lenne riasztód beszerelnék? Vegyél egyet, amúgy sem hülyeség.
2017. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a riasztón van a hangsúly, az eddig is volt, hanem a jogszabályi előíráson, hogy gyűjtőkéménybe nem lehet már bekötni.
2017. dec. 19. 13:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Beszerelésnél a szerelőnek egy nyilatkozatot is ki kell töltenie, ahol az engedélyszámát meg kell adnia, valamint büntetőjogi nyilatkozatot is kell tennie, hogy szakszerűen végezte a munkát és ezt le kell adni a FŐKÉTÜSZ-nél.
2017. dec. 19. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Szereld be magad, ha betudod.
2017. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4/4 Sajnos nem lehet, mert ha jön a katasztrófavédelem ellenőrizni ahol Junkers van feltüntetve és Boscht talál helyette képes kiiktatni mert nem lett engedélyezve. Tavaly voltak és belekötöttek a műanyag ablakba is.
2017. dec. 19. 14:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is most cseréltem, semmi papír nem kell hozzá, tényleg egyszerű készülék csere. Itt egyesek nagyon túltolják a dolgot. Keress másik szerelőt.
2017. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6/6 Próbáltam hivatalosan, jogszerűen lerendezni, de már 7 szerelőn túl vagyok és senki nem meri adni az engedélyszámát és nyilatkozatát. Ma voltunk a Gázműveknél és a szerelőnek oda is le kell adnia a cserét. Most már tudom, hogy ha Junkerst lecserélek, akkor csak Junkersre érdemes cserélni (bár már Bosch) és simán ment volna.
2017. dec. 19. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!