Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe került nektek a...

Mennyibe került nektek a teljeskörű lakásfelújítás? Miket újítottatok fel pontosan, és mekkora a lakás?

Figyelt kérdés
2017. dec. 28. 08:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Lakótelepi lakás "nagy felújítás" (árakat nem írok, mert régen volt) (48 négyzetméter "dán típusú"):

Konyha fürdőszoba csempe és padlólap csere.

Csaptelepek, kád, kézmosó cseréje.

Belső ajtók cseréje (az eredetiek szét voltak barmolva)

Szobákban tapétázás, parkett csiszolás, lakkozás.


Kertes ház belső karbantartás:

Meszelés, a gázos részek glettelése. A magsérült parkett szegők cseréje.

A konyhabútor átalakítása (plusz pult kialakítása)

A festékboltban 10 000 Ft-t hagytunk a konyhabútort nem tudom

2017. dec. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Csak részlegesen újítottunk, tavaly, 2+1-es, 71-es panelt.

Minden ablakot lecseréltünk

A konyhából csak a csempe maradt

Kb. 20 nm parketta lett lerakva linóleumra

A gardrób új ajtókat kapott (kb. 4 fm)

Lekerült a régi tapéta, új tapéta lett és azt festettük (a tapétázást szakember csinálta, a festést viszont mi).

Kb. 1.3M lett a vége

2017. dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
2-es vagyok: ja, átnézettük a villanyvezetékeket, lett pár új csatlakozás, újak lettek a villanykapcsolók, a lámpatestek 70%-át lecseréltük. Ez még plusz kb. 400 volt.
2017. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
63 nm. Konyha, fürdő teljes csempézés, járólapozás, új kád, új csaptelepek, teljes villamos hálózat cseréje, folyosó járólapozás, új bejárati ajtó, 1 válaszfalat kivettünk, kettőt betettünk (ytong), új beltéri ajtók, szobák laminált parkettázása, minden falat teljesen gletteltek, színes Héra festékkel festettünk minden helyiséget. 2 millió körül állt meg anyagokkal együtt úgy, hogy a férjem villanyszerelő.
2017. dec. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
A válaszokra ne nagyon alapozz, mert nagyon eltérő összegek jöhetnek ki. Nekünk 60 m2-es tégla lakás teljes ablak cseréje volt és erkélyajtó csere, valamint teljes fűtés felújítás kondenzációs kazánnal, kéménybéleléssel. Valamint egy válaszfal felhúzása. Kettő millióba került. A festésre már nem maradt pénzünk, azt majd jövőre.
2017. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk 70eft/nm-re jött ki, egy 36nm-es lakás, de minden ki lett cserélve, minőségi járólap, fenyő ajtók, ablakok, konyhabútor+fürdőszoba+wc kompletten, bútorok, valódi fa szalagparketta a szobába, előszobaszekrény, villamoshálózat felújítás. Ez sajnos 5 éve volt, ennek az ára most több lenne szerintem, ellenben szép lett, és minden új.
2017. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
53 nm-es lakásban teljes festés volt két rétegben, több színben, két új mennyezeti lámpa, néhány új konnektor, új függönykarnisok, a fürdőbe új mosdókagyló, mosógép, szagelszívó ventilátor, kádparaván, a konyhába új csempe, munkalap, mosogató, főző lap, elszívó, kamra járólapozása,a konyhába és a nappaliba led világítás, stukkó ragasztás, a laminált lapok szegélyének "visszatákolása"... Amit lehet saját munkában csináltunk, kb. 600 ezerre jöttünk ki.
2017. dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

2,5 szobás panel, Bp.

4m hosszú ablakszerkezet műanyagra cserélve kb 5 éve 300, most már nem állna meg ennyiből.


Vízvezetékek teljes cseréje óráig 200

Bejárati ajtó 140

7 db beltéri ajtó kb 600e


Ezen felül teljes betonig bontás (tapéta linóleum, régi kerámia, padlók), új villamos hálózat több kiállással és persze védőfölddel, aljzatkiegyenlítés, újraburkolás, új szaniterek, kisebb köművesmunkák, gipszkartonozás mind házilag, ezekre csak az anyag kb. 2.5-3 milka volt, mindent felírtam.

Most a munkadíj még nagyjából milka lenne ezen felül pesti áron.


Beépített konyha + gardrób 1 misi (ezt mondjuk ki lehetett volna hozni olcsóbban a leggagyibb bútorlapból, de annál a házgyári is jobb volt :) )


Egy haverom generálkivitelezővel csináltatta a részleges panelfelújítást nemrég (pesten), közel 3 misibe fájt neki: zuhanykabin, fürdőszoba burkolás, valamennyi villanyszerelés, laminált padló az egész lakásba, és festés.


Én saját káromon tanulva annyi tanácsot adnék, hogy tervezd meg a költségeket, kérj ajánlatott, stb. És amíg nincs legalább 1.5x, de inkább 2x annyi pénz a kezedben ne kezdj bele :)

És mindent csináljatok/csináltassatok meg egyszerre.

2017. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

"És amíg nincs legalább 1.5x, de inkább 2x annyi pénz a kezedben ne kezdj bele :)

És mindent csináljatok/csináltassatok meg egyszerre."


Ezt a tanácsot tényleg érdemes megfogadni, ez sajnos tényleg így van. Ha pedig értesz valamihez ne bízd szakemberre, mert kevés az, aki gondosan meg is csinálja, és ált nem olyan, mint amilyenre szeretnéd!

2017. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Én is egyetértek. Ha csak kicentizve megy, nem szabad belekezdeni, mert nyögés lesz a vége.

A mi mottónk az volt, hogy lehet nem lesz tökéletes, de a mi kezünk munkája. :) Kevésbé idegesít a saját hibám, mint egy szakemberé, akit agyon fizettem. Így utólag pedig azt mondom én különbül festettem ki otthon, mint a cégnél a szakemberek.

2017. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!