Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Adott a képen látható régi...

Adott a képen látható régi küszöb. Ti mit csinálnátok vele?

Figyelt kérdés

Csatoltam a képet remélem látható.

KÉP: [link]

Le van már mindkét oldalról parkettázva, tudom tudom, nem a legszebb. Adott egy ajtókeret, amit nem nagyon akarunk cserélni, át lesz festve. Az lenne a kérdésem, hogy a küszöböt ilyenkor ki lehet szedni, nem bomlik meg maga a keret?


Illetve mit tennétek a helyére, hogyan oldanátok meg? Lehet kapni valami elemet erre, vagy terveztetni kell?


Valami olyasmire gondoltam mint ezek az burkolatváltók, csak valami nagyon szélesben... vagy valami lekerekített faküszöb, egyéb ötletek?



2018. jan. 3. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Mi a baj ezzel a küszöbbel?

Egyáltalán nem néz ki réginek, vagy ócskának.

Én biztos nem szedném ki, mert nem éri meg a felhajtás, azon kívül pedig nekem lenne utána az ajtó alatt egy rés.

Festesd át ezt is az ajtó színére, aztán rendben is van.

2018. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A képen nem látszik,hogy mennyi a szintkülömbség...


A legegyszerűbb...leszedném a fémcsíkokat,(szerintem réz),bemennék a szakboltba,és vennék mindkét oldallal,és a küszöbbel színben harmonizáló ún. burkolatváltót.


Értem,mit akarsz...ha mindenáron ki akarod szedni a küszöböt,előtte menj be egy csavarboltba,és vegyél 1~1 ún."tokrögzítő" csavart.Az ajtótokot/keretet mindkét oldalon rögzítsd vele,az aljától 10~15 cm-re,ezután szedd ki a küszöböt.

Ha régi,készülj fel,hogy képesek voltak,60~80-s szögeket beleverni,így ha feszigeted,tegyél valamit a lamináltra,nehogy sérüljön.

2018. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!