Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes hőszigetelni, ha...

Érdemes hőszigetelni, ha egyébként elég jó a fűtés?

Figyelt kérdés

125 négyzetméteres, kétszintes, 35 éves házunk van, 30-as blokktéglából. A kazánunk egy éves, kondenzációs kombi, nyílászárók korszerűre cserélve. Gázszámla 21 ezer/hó.

Gondolkodunk, hogy szigeteltessük-e a tetőt és a falakat, mert nem vagyunk biztosak abban, hogy megéri. Hungarocell sehol sem jöhet szóba, üveg- és kőzetgyapot igen. Ezzel technológiával 5 milliós árajánlatot kaptunk. Lehet, hogy maradnánk egy sima újracserepezés+fólia a tetőre és új nemesvakolat megoldásnál, mert szerintünk ennek sose jönne vissza az ára. Mit gondoltok, érdemes nagy hőszigetelést csináltatnunk?


2018. jan. 3. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ennyiért nem, kérjetek mástól is árajánlatot. A cégek drágán szokták mérni magukat. Kérjetek egy egyszerű kőművestől árajánlatot (ha vállal ekkora munkát), jóval olcsóbb lesz.
2018. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb tetőteret szigetelném , a hő felfelé száll , másrészt nyáron nem adná le a forró cserepet a laktérbe . Több ajánlatot készíttetnék . A gőz képződés elvezetése a konyhából és a fürdőből megoldott ? Lefojtani nem érdemes mert a pára bent marad és a sűrű szellőztetés sem megoldás, igaz az új ablakokat nem láttam . Nekem légkondi sem kell hőségben mert kint sütünk főzünk és este kereszt huzat van reggelig . Nem térül meg a több millió mert addigra 20 évre a kazán is javításokra és esetleg cserére szorul .
2018. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha a tetőt egyébként is fel kell újítani, azt érdemes akkor már jól leszigetelni. Nem sok többlet költség, sokat lehet nyerni rajta.

Ami a homlokzatot illeti, valóban sokkal lassabban megtérülő dolog, nem mindig éri meg. Mivel amúgy is terveztek homlokzat felújítást, én tennék rá szigetelést. Ha kérsz ajánlatot a sima felújításra, rá fogsz jönni, hogy alig olcsóbb, mint egy vékonyabb szigetelés. A jelenlegi követelmény 12-15 cm szigetelés, de már a fele (6-8 cm) is sokat jelent fűtésben. A felrakása is olcsóbb, mint a vastagnak.

Üljetek le valami komoly kivitelezővel (ha kell, kérdezzetek meg többet is), és keressétek meg a leggazdaságosabb megoldást.

2018. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Ha az év felében fűteni kell és 100%-os lenne a szigetelés hatásfoka akkor is 40 év alatt térülne csak meg.

Most ehhez képest az elavult rossz nyílászárós épületeknél szokták azt mondani, hogy kb. a 30%-át lehet megspórolni a fűtésnek a teljes szigeteléssel. Ez az eredeti ár mellett 120 év.

Szóval ha az ötödére alkudjátok le a kivitelezés árát akkor is 24 év a megtérülés.

(és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy esetleg azt az 1-2 milliát be lehet valami másba is fektetni ami hozza a pénzt)

2018. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"egyébként elég jó a fűtés"

Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy kellemes hőmérséklet van a lakótérben.

Nem is ezért kell a hőszigetelés, hanem azért, hogy ne legyen (akkora) hőveszteség és ezta komfortot kevesebb energiával lehessen biztosítani.

No és, nyáron sem mindegy, hogy mennyi meleg jön a lakásba.

2018. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De amúgy meg nem egy nagy dolog. Kell mindenre árajánlatot kérni, esetleg megkérdezni a kivitelezőt, hogy szerinte ezzel mennyit lehet spórolni és onnantól már csak egy osztás kérdése az egész.
2018. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ha az év felében fűteni kell és 100%-os lenne a szigetelés hatásfoka akkor is 40 év alatt térülne csak meg."

Jelen értéken számolva! Ha drágul a fűtés hamarabb megtérül!

2018. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok. Jó esetben a 30-40%-át lehetne megtakarítani ami havi 6-8 ezer forint 6 hónapon keresztül tehát éves átlagban 3-4 ezer.

Nincs felesleges 1-2 millió forintom. Ha bankhitelt veszek fel akkor hosszú évekig ennek többszörösét fizetem a banknak. 20 év után kezdenék megtakarítani.

A padlásra leraktam 40 cm kőzetgyapotot és új ablakok vannak. Az ablakoknál és felfelé szökik el a legtöbb hő.

2018. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A ti esetetekben a hőszigetelés önmagában nem jelentene 20 %-ot, inkább 10 körül, esetleg 15-öt, de ez már nagyon elszállt elképzelés. (Nálam is ez van, számolgattam.)

Ha csak nem vagy teknősbéka, akkor nincs esélyed megérni, hogy nullára hozza magát a projekt.

Még akkor se, ha kamatos kamatot nem számolunk a megspórolt pénzre.

2018. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7 ugye vágod, hogyha megtérülést akarsz számolni akkor nem az eredeti összeget kéne célként elérni, mert pl. 20 évvel ezelőtt x forint jó eséllyel többet ért, mint ma.

Vagy akkor már számolhatsz a klímaváltozással is, esetleg azzal, hogy a fűtő berendezések hatásfoka is nőhet, ne agy isten pár okos kütyüvel ha akkor fűtünk amikor arra tényleg szükség is van még tovább lehet csökkenteni a számlánkat.


Amúgy kis érdekesség 2000 óta a távfűtés ára 90%-ot ment fel, ehhez képest a bruttó bérek meg 300%-ot nőttek. Szóval egyre kevesebbet kell fűtésre költeni.


Nem azt mondom, hogy ne szigeteljen senki se de szerintem jó ennek alaposan utána járni és kiszámolni, hogy hány év alatt térül meg a befektetés. Sőt ha környezet tudatos vagy akár még az is járható út, hogy ne térüljön meg, vagy csak egyszerűen a kényelmedet nézed, mert optimális esetben azért keresed a pénzed, hogy az jobbá tegye az életed.

2018. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!