Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megközelítőleg ezek mennyibe...

Megközelítőleg ezek mennyibe kerülhetnek?

Figyelt kérdés

- komplett új fürdő

- konyha felújítás, bútorral, gépesítéssel

- esetleg vezetékrendszer átnézetése, cseréje, új lámpák, stb.

- központi fűtés kialakítása 3 szoba + fürdő, wc, konyha lapradiátorokkal

- 2-3 ablak cseréje


Mindezt vidéki (nem BP környéke...) árakkal számolva, 100m2-es házra vonatkoztatva.

4 millióból meglenne?



2017. dec. 26. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"4 millióból meglenne?"

Nem! Tuti nem elég rá 4 millió!

Nagyban függ az igényektől, de 4 millióból az anyag sem jön ki.

2017. dec. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Zoli780806 ***** válasza:
0%
40
2017. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4-5 misire tippelem
2017. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én négy millára tippelnék . Persze csak ha olcsó dolgokkal oldjátok meg. Ilyen diófa konyhabútor nem fér bele biztos. Maga a fűtés másfél körül lessz anyag munkadíj. Persze ez is szerényen olcsóbb kazánnal. Olcsó konyhagépek
2017. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

mi most csinálunk egy 160m2-es lakásban ilyen felújítást, alig 17.5 millióból konyhai gépek nélkül.

nálatok a villanyszerelés olyan 0.5, konyha 1.5, fürdő 0.7, ablakok javítással 0.5, fűtés 2

szóval 5 fölött vagy egy szétvert házban: horonyjavítások, glettelések, festések, mázolások, lámpák, sokminden nélkül.

4 millióból marha sok kompromisszummal, egy nagyon olcsó=vacak kivitelezővel fogjátok végig szívni az egészet, ha egyáltalán a végére értek és menet közben nem lépnek le a pénzetekkel, vagy nemet közben nem emelkedik az ár.

Szerintem kicsi az esély a sikerre.

2017. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az utolsó írt reális árat, én igényektől függően min. 12-15 millióra saccolnám amiket felsoroltál. Tudomásul kell venni, hogy az építőipari árak pár év alatt duplájára mentek, aki itt 4-5 milliókat irogat, nagyon nincs képben, vagy bontott, esetleg nagyon olcsó gagyi anyagokból saját kivitelezésben számol.
2017. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért maradjunk a realitásnál szerintem. Mint írtam, nem Budapest, de még csak nem is a 200km-es környéke. A fürdőt a szülői házban 500 ezerből csinálták meg (és elég modern, szép kinézetű lett), plusz szaniterek ára. Konyha 1.5 milliót nem tartom reálisnak, nem 4-500 ezres, meg még drágább konyhabútorra van szükségünk. A központi fűtést elhiszem hogy 1.5-2 milliós tétel is lehet. A többi ezekhez képest már "apróság", ami 1-1.5 millióból meg kéne bőven hogy legyen szerintem. Ezzel az erővel senki nem újítana fel házat, a fiatal azért vesz olcsón házat, hogy aztán kipofozgassa, de nem 15 millióból. Akkor mindegy ha megveszi készen a házat.
2017. dec. 27. 11:01
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha tudod a "tutit" minek kérdezed?

Az önigazolásra ott lesz az eredmény!

2017. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező itt kár is tanácsot kérni. Legtöbben úgy válaszolnak mintha mindenki megengedhetné magának hogy hív egy kivitelezőt aki mindent megcsinál és annyit kér amit akar.
2017. dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9: ahogy látom, ez így van...


Adott egy település (kisváros) a felújítandó - de jelen állapotában is lakható - ház 4.5 millió, tégla. Ugyanezen településen a felújított, nagyon szép (de nem új építésű azért) ház 9 millió. Most akkor hogy is van? Elvileg a felújítás után legalább 15 milliónak kéne lennie, mivel annyi bele lett ölve?


Nem, nem tudom a frankót, de nem is a nagyvárosi, luxus árakra vagyok kíváncsi.

2017. dec. 27. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!