Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zárt fűtési rendszer esetén...

Zárt fűtési rendszer esetén (radiátoros) miként tudok korróziógátló folyadékot bejuttani a rendszerbe?

Figyelt kérdés

Azaz hogy lehetne a radiátorból (termosztát szelepes)

leengedni egy kis vízet (2 liter) és betölteni ezt a korróziógátló folyadékot ?


2018. jan. 5. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Pl leengedsz a vízből mondjuk az egyik radiátor alsó visszatérőjén. A bemenőn meg miután megbontottad beöntöd. Leengedsz 4 liter beöntöd a kettőt. Majd a feltöltő csapnál visszatöltöd a hiányzó vizet miután a radiátort visszakötötted. Majd közbe levegőztetsz a radiátoron míg meg nem telik.
2018. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű. Talán legkönnyebben a kazán környékén egy légtelenítő szelepen keresztül, vagy ha van különálló tágulási, azon keresztül. Az első esetben kicsavarod a légtelenítő szelepet. Ha minden jól megy nem fog ereszteni a rendszer, mert az aljzata zárószelepes. Fogsz (vagy veszel) egy kb 5 literes zárt tágulási tartályt, amire feltekersz egy csapot, majd kiszeded a szeleptűt a tartályból. Kis ügyességgel beletöltöd a nyitott csapon keresztül a 2 liter cuccodat a tágulási tartályba, majd lezárod a csapot. Visszatekered a szeleptűt, majd jóval nagyobb, (kb 2barral) nyomásra felpumpálod a tartályt. Egy flexi csővel összekötöd a feltöltött tartályt a légtelenítő csonkkal. Ha nem akarod hogy levegő is mennyen a rendszerbe, feltöltöd a csövet előtte vízzel. Ekkor kinyitod a tágulásira szerelt csapot, és ha minden igaz, a nagyobb tartálynyomás bepasszírozza a rendszerbe a szmötyit. Leszeded a tömlőt, majd visszatekered a légtelenítőt. Ha van külön rendszer töltő-ürítő csap, azon keresztül egyszerűbb a dolog. Ha külön tágulási van elzáróval, akkor egyből beküldheted a saját tágulásiba is a cuccot az előzőek szerint, itt elég utána fel pumpálni a tartályt rendszernyomásra. De jobb ha szakembörre bízod az egészet, lehet mindenki akkor járna a legjobban (a rendszer is).
2018. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ès szinte felesleges.
2018. jan. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért tartod feleslegesnek ?
2018. jan. 6. 05:56
 5/7 anonim ***** válasza:
ahogy korábban is írták,felesleges. A fűtési rendszert feltöltöd vízzel akkor ott oldott állapotban van oxigén. Ami ugye kell a korrózióhoz. Ha te elkezded felmelegíteni a fűtési vizet az oldott oxigén tartalom elkezd csökkenni és kiszuszakolódik az automata légtelenítőn. A maradék oxigén meg szépen összeáll és vas hidroxidot képez. Ami további oxigént vesz el a vízből és rozsdává alakul (Fe2O3) ami ugye a vasoxid. Kémiából sosem voltam túl jó,úgyhogy ha nem teljesen így zajlik le akkor bocsi. A lényeg,hogy a maradék oldott oxigént megköti a vas. Után nincs tovább oxidáció. Így elegendő pár évente átmosni a csőrendszert oszt jónapot. Nem fogja megenni a csöveket a rozsda. Nyitott rendszernél nyílván nagyobb a probléma. Másik korrodáló dolog a galvanikus korrodálás. Ami a különböző anyagú csövek egymás után kötéséből ered. Mivel valójában ez is kis probléma a valóságban ezért nem szoktam vele foglalkozni. Van rá egy szabály,hogy melyik csövet minek kell követni. A réz a legneccesebb a rendszerben. De tényleg olyan rég tanultam és annyira nem fontos azért hogy emlékezzek rá. Szerintem felesleges pénzköltés. De ha nagyon akarod akkor várd ki a fűtés szezon végét és leeresztett rendszernél rakd majd bele. Viszont érdemes beiktatni egy szűrőt is majd ha nincs mivel a korróziógátló folyadék némely típusa pelyhesít is valamint feloldja a lerakódott rozsdát is ami miatt hajlamos megindulni a fűtési rendszerben. Tehát kíméletesen mossa át a rendszert is. Másik megoldás amikor csak oxigént köti le a beöntött folyadék. Ott elvileg nincs ilyen probléma. Szerintem pénzkidobás.
2018. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A törülköző szárítón keresztül. Én is ott,azon keresztül csináltam az átmosást...(igaz,nekem Mika6-s minikazánom van).
2018. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyomas alatt levo feltoltott rendszerbe nem olyan egyszeru betolteni egy kannabol a folyadekot. Van eszkoz hozza amit a feltolto/viztelenito csapra csavarva lehet. De mint korabban is irtak/irtam erre semmi ertelme idot pazarolni.
2018. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!